Sportas

2020.03.22 17:20

Fournier užstojo NBA koronaviruso „veidu“ tapusį tautietį Gobertą: o gal jį užkrėtė Mitchellas?

LRT.lt2020.03.22 17:20

Jutos „Jazz“ klubo vidurio puolėjas Rudy Gobertas šį mėnesį tapo pirmuoju NBA krepšininku, kuriam buvo nustatytas koronavirusas. Iškart po patvirtinto atvejo prancūzas sulaukė daug kritikos už atsainų požiūrį į plintantį virusą dar iki informacijos apie teigimo testo paskelbimą. R. Gobertą užstojo jo tautietis – Orlando „Magic“ žaidėjas Evanas Fournier.

„Mane tai įskaudino. Jis staiga tapo visos NBA koronaviruso veidu. Žmonių ir žurnalistų elgesys buvo šlykštus. Nesuprantu, kodėl yra iškeliami sergančiųjų vardai. Staiga viskas atrodo kaip lenktynės dėl skandalingiausios žinutės. Tu gali įvardinti, kad žmogus serga nenurodydamas jo vardo. Šiandien serga žaidėjai „76ers“ ir „Lakers“ klubuose ir mes nežinome jų vardų. Jiems reiškiama didesnė pagarba“, – teigė E. Fournier žurnalui „L`Equipe“.

R. Goberto atvejį apsunkino ne tik buvimas pirmuoju NBA krepšininku, apsikrėtusiu koronavirusu. Krepšininkas, teigiama, užkrėtė ir savo komandos draugą „Jazz“ komandoje Donovaną Mitchellą, kuris vėliau tvirtino, kad buvo supykęs ant prancūzo už neatsargų elgesį komandos rūbinėje.

Negano to, aukštaūgis dar prieš kelias dienas iki teigiamo COVID-19 viruso testo nustatymo juokavo spaudos konferencijos metu liesdamas mikrofonus taip pasiepšdamas rekomenduojamas saugumo nuo viruso plitimo priemones.

E. Fournier pabrėžė, kad jo komandos draugas Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinėje iškrėtė pokštą ir jį buvo lengviau apkaltinti, nes R. Gobertas yra užsienietis.

„Žinoma, kad tokiose situacijose kaltinamas bus užsienietis. Jis Europietis, tad tikriausiai virusą atsivežė su savimi? O galbūt jį užkrėtė Donovanas Mitchellas? Tokia aplinka nėra sveika. Nepadeda ir Donalto Trumpo žodžiai. Pokštas su mikrofonas buvo pokštas, kurio pasekmių niekas tuo metu negalėjo suvokti. Labai lengva badyti pirštais jau po fakto. Aš būčiau pajuokavęs lygiai taip pat“, – savo tautietį gynė E. Fournier.

Vienas Prancūzijos rinktinės lyderių taip pat pasidalino savo nuomone apie Tokijo olimpines žaidynes ir jų organizavimą koronaviruso pandemijos fone. Žaidėjo teigimu, šiemet varžybų nebus organizuojamos ir „olimpinės žaidynės yra mirusios“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.