Naujienų srautas

Sportas2020.03.20 00:05

Italai kritikuoja Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimus ir žaidynių rengimą vadina klaida

LRT.lt 2020.03.20 00:05

Italijoje mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičių kasdien skaičiuojant šimtais, dviejų šalies sporto federacijų galvos išreiškė nusivylimą Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) ryžtu toliau kaip planuota rengtis Tokijo olimpinėms žaidynėms, praneša naujienų agentūra AP.

„Aš nesu nusistatęs prieš olimpines žaidynės, bet kalbėti apie tai, kad jos vyks, kaip numatyta, yra didžiulė komunikacijos klaida“, – tvirtino Italijos krepšinio federacijai vadovaujantis Giovanni Petrucci.

Italas 14 metų dirbo Italijos olimpiniame komitete. Vyras teigia suprantantis, kokia didžiulė būtų žaidynių atšaukimo kaina, tačiau kito kelio nėra.

„Ši pandemija paveikė visą pasaulį. Žinau apie milijardų JAV dolerių vertės kontraktus ir įsipareigojimus. Žinau apie viską. Kaip bebūtų, žmonių gyvybės kainuoja daugiau nei visa tai.

Nemanau, kad esu vienintelis, kuris taip galvoja. Kiti tiesiog apie tai nekalba. Nenoriu atakuoti IOC, ten pažįstu labai daug žmonių, bet nebežinau, ką pasakyti. Nebandau sukelti kontroversijų. Esu realistas. Pasižiūrėkite į ligoninių ataskaitas“, – teigė G. Petrucci.

IOC ryžtą surengti olimpines žaidynes vis garsiau kritikuoja ir viso pasaulio sportininkai. Vokietijos sportininkų interesus ginanti ir nepriklausomai nuo Vokietijos olimpinio komiteto veikianti „Athleten Deutschland“ organizacija kritikuoja IOC užsispyrimą. „Athleten Deutschland“ teigimu, sportininkai dėl koronaviruso pandemijos net negali normaliai ruoštis žaidynėms.

„Nėra šalies, kuri nebūtų paliesta šio viruso. Turime gerbti visus, kurie kenčia. Nesu tas, kuris priims lemiamus sprendimus dėl olimpiados. Tai turi padaryti kiti“, – aiškino G. Petrucci, paklaustas, ar jo nuomone žaidynės vyks kaip planuota.

Paolo Barelli, Europos ir Italijos plaukimo federacijų vadovas, kalbėjo, kad IOC lemiamą sprendimą dėl olimpinių žaidynių rengimo turi priimti balandžio viduryje.

„Balandžio 15 dieną turėsime tokią situaciją, kai dalis atletų bus nesitreniravę jau du mėnesius. Sportininkai yra kaip laikrodžiai. Jie turi treniruotis nenutrūkstamai. Daugelis jų vis dar turi iškovoti vietą žaidynėse. Taigi jie ne tik turi treniruotis dėl patekimo į olimpines, bet ir pačiai olimpiadai. Bet koks delsimas po balandžio vidurio ypač apsunkina situaciją“, – aiškino P. Barelli.

Visų sporto šakų varžybos Italijoje buvo sustabdytos prieš dešimt, kai šalis paskelbė griežtas karantino sąlygas. Italijoje buvo atšaukti įvairūs olimpinėms žaidynėms skirti renginiai ir stovyklos.

Pasaulio čempionės vardą turinti Italijos vyrų vandensvydžio ekipa jau dvi savaitės nesitreniravo dėl šalyje uždaromų baseinų. Daugiau nei pusė visų italų plaukikų taip pat turėjo sustabdyti treniruočių procesą.

„Kiek laiko jie gali būti be vandens?, – klausė P. Barelli.

Geriausi italų plaukikai – Frederica Pellegrini ir Gregorio Paltrinieri – tęsia treniruotes atitinkamai Veronoje ir Romoje. Tiesa, ir jiems netrukus gali tekti užbaigti treniruotes.

„Tiems, kuriems pasisekė gyventi netoli baseinų, vis dar treniruojasi. Bet yra tokių, kuriems artimiausias veikiantis baseinas yra už 100 ar 200 kilometrų. Ką daryti jiems? Baseinus valdo sporto klubai ir miestų valdžia. Jie negali palikti atidarytų baseinų tik dėl dviejų ar trijų žmonių“, – teigė P. Barelli.

Jeigu sportininkai ir gali treniruotis, daugelio jų mintys yra išblaškytos dėl Italijoje siaučiančio koronaviruso. Sportininkai bijo, kad nukentėti gali jų artimieji.

„Jie nesitreniruoja normaliomis sąlygomis. Jeigu tokia situacija išliks ir balandį, kalbėti apie olimpines žaidynes bus juokinga“, – pareiškė Italijos ir Europos plaukimo federacijų vadovas.

Italijoje, naujausiais duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius jau pasiekė 41 tūkstantį. Žuvusiųjų skaičius jau lenkia aukų skaičių Kinijoje ir siekia 3405.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi