Sportas

2020.03.19 22:05

Nauji NBA nurodymai klubams – visi treniruočių centrai turi būti uždaryti

LRT.lt2020.03.19 22:05

Ketvirtadienį NBA vadovybė visiems 30-imt lygos klubų išsiuntė nurodymus neįleisti žaidėjų bei trenerių štabo narių į treniruočių bei žaidėjų rengimo centrus, praneša ESPN.

Toks nurodymas yra papildomos NBA taikomos saugumo priemones, siekiant išvengti koronaviruso plitimo. Dar kiek anksčiau šią savaitę lygos vadovybė išleido gaires klubams, kuriose nurodoma, kaip komandos turėtų prižiūrėti žaidėjų judėjimą ir kaip krepšininkai bei treneriai turėtų būti izoliuoti vieni nuo kitų.

Draudimas sportuoti klubo treniruočių bei žaidėjų rengimo centruose NBA krepšininkams palieka tik vieną išeiti – palaikyti formą individualiai namuose.

Lyga apskritai rekomenduoja krepšininkams namus palikti tik esant visiškai būtinybei – norint nusipirkti maisto ar vaistų. Žaidėjams išlieka draudimas palikti Šiaurės Amerikos žemyną.

Komandoms neleidžiama organizuoti treniruočių grupėmis ar individualiai dirbti su žaidėjais, tačiau komandų atstovams galima parūpinti krepšininkams treniruočių įrangą, su kuria jie galėtų dirbti namų sąlygomis.

Po NBA sezono sustabdymo kovo 11-ąją, vis dar nėra aišku, kada 2019–2020 m. sezonas bus pratęstas. Trečiadienį vykusio interviu su ESPN metu lygos komisaras Adamas Silveris tvirtino, kad nėra pasiruošęs mąstyti apie sezono užbaigimą.

„Iš daugelio lygos žaidėjų, praėjus vos savaitei nuo sezono sustabdymo, girdėjau, kad jie beprotiškai nori žaisti krepšinį, jie nori kovoti. Žinote, kiekvienas iš mūsų galime prisitaikyti prie naujų sąlygų, tačiau žaidėjai kovoja su padėtimi, kurioje negali laimėti, o laikas tik bėga.

Jie gali prarasti dalį sezono savo karjerose. Mes ieškome visų įmanomų galimybių pratęsti sezoną. Visgi pirmiausia – žaidėjų ir sirgalių sveikata, todėl nebenoriu daugiau spekuliuoti šia tema. Yra viena sąlyga, kuri reikš, kad galime tęsti sezoną: tą turi leisti sveikatos apsaugos specialistai“, – tvirtino A. Silveris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.