Naujienų srautas

Sportas2020.03.19 18:48

Baltarusijos futbolo federacijos vadovas problemų dėl ką tik startavusio čempionato nemato: nereikia panikuoti

LRT.lt 2020.03.19 18:48

Beveik visų Europos šalių futbolo lygoms dėl koronaviruso protrūkio sustabdžius šalių čempionatus, Baltarusijos futbolo federacijos vadovai priėmė kitokį sprendimą ir neatidėjo naujojo sezono starto.

Šiandien prasidėjo jubiliejinės – 30–osios – Baltarusijos „Aukščiausios Lygos“ pirmenybės. Į rungtynes yra įleidžiami ir sirgaliai.

Federacijos prezidentas Vladimiras Bazanovas šalies žiniasklaidai teigė, jog nukelti sezono nėra reikalo, nes Baltarusijoje dėl koronaviruso nepaskelbta ypatingoji padėtis.

„Kodėl pradėjome pirmenybes? Paklausiu taip: kodėl neturėjome jų pradėti? Ar šalyje paskelbta ypatingoji padėtis? Ne? Tai kodėl neturėtume paskelbti starto?“, – „Tribuna“ tinklalapio žurnalistui Andrejui Maslovskiui interviu metu atšovė V. Bazanovas.

Žurnalistui patikslinus, kad visos Baltarusijos kaimynės įmasi papildomų saugumo priemonių ir įveda griežtas apsaugos nuo koronaviruso priemones, V. Bazanovas toliau laikėsi tvirtos nuomonės.

„Dėl Dievo meilės, tos valstybės uždarė savo sienas. Mums dar nėra reikalo taikyti tokių priemonių. Žinome, kiek šalyje yra susirgusių, yra stebimi įvairūs asmenys, žinome, kiek jau yra pagijusių. Nėra kritinės situacijos, todėl nusprendėme čempionatą pradėti laiku“, – kalbėjo Baltarusijos futbolo federacijos vadovas.

Baltarusijoje, skirtingai nei futbolo čempionato atveju, buvo sustabdyti krepšinio ir tinklinio čempionatai. Visgi ir tokia pastaba nepadarė įspūdžio V. Bazanovui.

„Mūsų rungtynės vyksta atvirose, o neuždarose erdvėse. Tikriausiai krepšinio ir tinklinio atstovai pasielgė teisingai“, – aiškino V. Bazanovas.

„Federacija prisiima visą atsakomybę. Šiuo metu žmonės dėl visos šios situacijos yra labiau paveikiami psichologiškai. Sutinku, kad Italijoje ir Uhane yra rimtų problemų. Bet jūs galite paskaityti Serjejaus Alenikovo (buvęs Baltarusijos futbolininkas - LRT.lt), gyvenančio Lečės mieste Italijoje, žodžius: visa ši situacija veikia žmonių psichologiją. Pasaulis nebėra toks pat kaip anksčiau. Gyvename interneto laikais. Kažkas numeta vieną nuorodą ir prasideda panika. Nereikia panikuoti“, – pridūrė V. Bazanovas.

Baltarusijos „Aukščiausios Lygos“ kovoja 16 klubų, o čempionės titulą gina Bresto „Dinamo“ ekipa. Pirmenybėse žaidžia nemažai legionierių iš kitų šalių. Pirmose naujojo sezono rungtynės Minsko „FC Bgu“ ekipa rezultatu 3:1 nugalėjo Borisovo BATE ekipą.

Su baltarusiais Lietuvos futbolo rinktinė šį rudenį turėtų žaisti UEFA „Tautų lygos“ turnyre. Baltarusijoje nėra atšauktas ir ledo ritulio čempionatas.

Baltarusijoje koronavirusu, naujausiais duoomenimis, yra užsikrėtęs 51 asmuo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi