Sportas

2020.03.19 18:13

Toliau siaurinamas „Formulės 1“ sezono kalendorius: atšaukti dar trys etapai

LRT.lt 2020.03.19 18:13

„Formulės 1“ vadovybė ketvirtadienį pranešė apie naujus pokyčius šių metų varžybų kalendoriuje. Dėl koronaviruso pandemijos taip dar ir neprasidėjusiame „Formulės 1“ šių metų sezone tikrai nebus Nyderlandų, Ispanijos ir Monako „Didžiojo prizo“ lenktynių, skelbia BBC.

Pirmieji šio sezono etapai, kurie turėjo vykti Australijoje, Bahreine, Vietname ir Kinijoje jau buvo atšaukti anksčiau.

Automobilių sporto federacijos (FIA) teigimu, naujasis sezonas „turėtų prasidėti tada, kada bus saugu organizuoti varžybas – geriausiu atveju pasibaigus gegužei“.

Naujasis „Formulės 1“ sezonas turėjo prasidėti praėjusį savaitgalį Australijoje, tačiau buvo atšauktas, kai vienas „McLaren“ komandos darbuotoju užsikrėtė koronavirusu. Iš viso net 16-ai komandos atstovų buvo iškart pritaikytos karantino taisyklės.

Netrukus po to buvo paskelbta apie atšauktus etapus Bahreine bei Vietname. Lenktynės Kinijoje, dėl kilusios COVID-19 pandemijos grėsmės, buvo išimtos iš kalendoriaus gerokai anksčiau.

„Formulės 1“ sezone įprastai vasarą organizuojama sezono pertrauka buvo perkelta į kovo bei balandžio mėnesius, taip siekiant sutaupyti vietos šių metų varžybų kalendoriuje. Be to, „Formulės 1“ bei FIA atstovai susitarė į 2022 metus nukelti naujas varžybų taisykles, siekiant sumažinti galimus nuostolius.

Anot taisyklių, tam, kad sezonas būtų pilnavertis, reikia suorganizuoti bent 8 etapus.

„Formulės 1“ vadovybė planuoja sezoną pradėti nuo birželio 7 dieną organizuojamo Azerbaidžiano „Didžiojo prizo“ lenktynių. Visgi neaiški situacija dėl koronaviruso pandemijos gali sujaukti ir tokius planus.

Svarstomi ir kiti varžybų organizavimo scenarijai. Komandų vadovybės kartu tariasi dėl galimybės turėti ribotą etapų skaičių. Be to, planuojama, kad aktyvūs etapai bus geografiškai arti vienas kito.