Naujienų srautas

Sportas2020.03.19 17:45

Saviizoliacijos taisykles pažeidusiai serbų futbolo superžvaigždei gresia nemalonumai – bausmėmis grasina politikai

LRT.lt 2020.03.19 17:45

Madrido „Real“ klubui atstovaujantis serbas Luka Jovičius prisivirė košės gimtinėje po to, kai grįžęs iš Ispanijos buvo pastebėtas vaikščiojantis Belgrado gatvėmis. Taip futbolininkas pažeidė privalomą 14 dienų saviizoliacijos laikotarpį, praneša sport.blic.rs tinklalapis.

Į situaciją sureagavo net Serbijos Vidaus reikalų ministras Nebojsa Stefanovičius, pabrėžęs, kad futbolininko gali laukti rimti nemalonumai.

„Buvimas turtingais sportininkais nepadės išvengti atsakomybės ir baudų. Arba turi laikytis nustatytų taisyklių, arba keliausi į kalėjimą. Mes jau pateikėme kaltinimus daliai tokių turtingų sportininkų. Iš viso buvo pateikti 87 kaltinimai. Galimos bausmės varijuoja nuo 1 iki 12 metų nelaisvės. Šie žmonės turės atsakyti teisme, kai tik tam bus palankios aplinkybės“, – oficialiame pranešime teigė N. Stefanovičius.

Teigiama, kad saviizoliacijos taisyklių, sugrįžęs iš Italijos, nesilaikė ir dar vienas serbų futbolininkas – Nikola Ninkovičius, žaidžiantis antrajame pagal pajėgumą Italijos futbolo čempionate.

L. Jovičiaus atveju, policijos pareigūnai tiria, kur futbolininkas keliavo pažeidęs privalomą saviizoliacijos terminą, bei, su kuo kontaktavo. Tokiais būdais siekiama užkirsti kelią galimam COVID-19 viruso plitimui.

Pats futbolininkas savo socialinio tinklapio „Instagram“ paskyros „Instagram Story“ sekcijoje aiškino, kad leidimą keliauti į Serbiją jam suteikė „Real“ klubo atstovai, nurodę karantino laikotarpį praleisti namuose.

Į Serbiją L. Jovičius sugrįžo praėjusią savaitę. Nors pats futbolininkas teigia, kad yra atlikęs koronaviruso testą, kuris buvo neigiamas, saviizoliacijos taisyklės Serbijoje galioja visiems, grįžusiems iš užsienio.

Futbolininko tėvas Milanas tvirtino, kad sūnus buvo išėjęs tik į parduotuvę. Kiti liudininkai matė serbų futbolo žvaigždę vaikštinėjantį Belgrado gatvėmis ilgesnį laiką.

Serbijoje, dabartiniais duomenimis, yra patvirtinti 97 koronaviruso atvejai. Mirčių nuo viruso neužfiksuota. Ispanijoje koronavirusu yra užsikrėtę 17395 asmenys. Nuo viruso mirė 803 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi