Naujienų srautas

Sportas2020.03.19 14:02

Venecijoje griežto karantino sąlygomis gyvenanti Gintarė Petronytė: gatvės tuščios, vaizdas kaip iš filmo

Geriausia praėjusių metų Lietuvos krepšininkė Gintarė Petronytė koronaviruso pandemijos pabaigos laukia Venecijoje, užsidariusi „Reyer“ klubo išnuomotame bute. Antrąją vietą Italijos čempionate užimanti komanda drauge treniravosi iki praėjusios savaitės, kol visoje šalyje buvo paskelbtas karantinas. Dabar iš namų galima išeiti tik iki artimiausios maisto parduotuvės ar vaistinės. Ir tai tik su klubo išduotu dokumentu. Net už pasivaikščiojimą parke gresia bauda.

„Kasdienybė šiek tiek liūdnoka. Namuose nuo praeito ketvirtadienio – tai jau 6 dienos kaip visiškas karantinas. Niekur išeiti iš namų negalima. Gavome specialius lapus iš komandos, kuriuos reikia turėti einant į parduotuvę – pabrėžiu į artimiausią parduotuvę arba artimiausią vaistinę. Daugiau niekur eiti negalima.

Negalima eiti į jokius parkus, nes jau buvo ne viena nuobauda mieste, kai žmones sustabdo policininkai ir tiesiog siunčia namo su baudomis. Tai tiesiog sėdėjimas namuose, knygų skaitymas ir tiesiog buvimas ramiai dabar mažiausiai iki sekmadienio“ , – apie savo kasdienybę LRT TV naujienų tarnybai pasakojo Gintarė Petronytė.

Geriausia Lietuvos krepšininkė būtent šiandien (kovo 19 d.) karantino sąlygomis Venecijoje mini savo 31-ąjį gimtadienį.

– Sakėte, kad karantine esate nuo ketvirtadienio. O iki ketvirtadienio treniruotės vyko ir salėje ar tik lauke?

– Treniravomės ir salėje, ir treniruoklių salėje. Būdavo dienų, kai treniruotės vykdavo po du kartus, būdavo po vieną, bet treniruotės vykdavo. Nuo ketvirtadienio jos buvo visiškai sustabdytos, sakė, kad trims dienoms, bet po jų gavome informaciją, kad dar mažiausiai iki sekmadienio reikės būti namuose. Tai dabar tiesiog gyvenam ir laukiam žinių, kas toliau.

– Ar iki karantino salėje ėmėtės kokių nors specialių priemonių?

– Kai prasidėjo Italijoje koronaviruso plitimas mano klubas labai į tai rimtai žiūrėjo, buvo rimta priežiūra. Kas keli metrai salėje buvo sustatyti dezinfekcinio skysčio aparatai. Salės, visos rūbinės patalpos ir kamuoliai buvo dezinfekuojami ir valomi kelis kartus per dieną. Mums atliko tyrimus.

Tiek mums, tiek vyrų komandai buvo skaitomos paskaitos, kaip laikytis visų higienos taisyklių. Tokioms sąlygomis gyvenome savaitę, gal šiek tiek daugiau, kol galutinai buvome išvaryti namo.

– Ar netrūksta maisto?

– Būtent maisto tikrai netrūksta. Visada buvo skelbiama, kad maisto tikrai netrūks. Buvau keliose skirtingose maisto parduotuvėse ir niekada maisto netrūko. Taip, šiek tiek lentynos pratuštėjusios, lyginant su tuo kas būdavo įprastomis dienomis prieš visus virusus, bet nieko tikrai netrūksta.

Tik parduotuvėse žymiai mažiau žmonių ir žmonės su kaukėmis, vengia vieni kitų, laikosi atstumo, perka daugiau, bet prekių tikrai netrūksta. O gatvės visiškai ištuštėjusios. Aš gyvenu labai turistinėje vietoje, tai nuolatos būdavo triukšmas ir šurmulys, pilna turistų būdavo, kavinės, barai atidaryti. Dabar viskas uždaryta, turistų nematyti – tiesiog vaizdas kaip iš filmo.

– Iki kada yra sustabdytas Italijos čempionatas?

– Pagal dabar turimą informaciją sustabdytas iki balandžio 3 dienos. Kiek supratau anksčiau, jokių pakitimų nebus. Dabar visi lauks balandžio 3 dienos ir tada pagal esamą situaciją darys kažkokius sprendimus. Iki tol mes tiesiog laukiame.

– Kokio sprendimo tikitės?

– Man labai sunku kažką pasakyti, kadangi matau kaip visos kitos šalys stabdo čempionatus, bet nežinau, būtent Italijoje kalbama apie čempionato atnaujinimą, tik greičiausiai jis tikrai vyktų be žiūrovų.

Aš dabar stengiuosi nespekuliuoti ir per daug negalvoti bus ar nebus, nes manau, kad mano situacija tikrai nepasikeistų. Aš buvau ir artimiausiu metu planuoju būti čia Italijoje, tad tiesiog stengiuosi per daug negalvoti. Laukiu.

– Kokios nuotaikos komandoje?

– Panikos tikrai nėra, jos niekada nebuvo ir aš dėl to labai džiaugiuosi. Mūsų klubas labai profesionaliai stengiasi valdyti situaciją, adekvačiai į viską reaguoti. Ir mes jautėmės pakankamai saugiai. Buvome prižiūrimos tiek mes, tiek vyrų komanda.

Buvo skaitomos paskaitos, daromi tyrimai, matėme, kad viskas aplink mus dezinfekuojama ir mums pasakojama, kaip reikia laikytis tam tikrų taisyklių ir viskas bus gerai. Tiesiog niekas nepanikavo ir vieni kitiems perdavėme tą gerą energiją ir į viską stengėmės žiūrėti pozityviai. Ir aš dėl visos šitos aplinkos, kurioje dabar esu, labai labai džiaugiuosi.

– Jeigu būtų galimybė grįžti į Lietuvą, norėtųsi parvažiuoti ar liktumėte Venecijoje?

– Manau, kad dabar geriausias sprendimas būtų likti Venecijoje. Visų pirma dėl tiktai sudėtingų sąlygų sugrįžti, kadangi dabar uždarytos sienos ir paprasčiausiai nėra skrydžių. Ir aš tikrai nesiveršiu tokioje situacijoje, nes dabar reikia susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Manau, kad reikėtų susilaikyti.

Bet kokiu atveju, Lietuvoje lauktų karantinas. Tikrai tiek dėl kitų saugumo, tiek dėl savęs tikrai nematau poreikio važiuoti.

– Ar nebuvo pikta, kad čempionas tik sustabdomas ir negalite grįžti namo? Dar tuomet kai buvo galimybė grįžti namo?

– Man ne pikta, aš džiaugiuosi. Iš tikrųjų nenorėjau, kad nutrauktų čempionatą, nes vis dėlto tai yra mūsų darbas. Tai yra mūsų pajamų šaltinis. Tai turbūt niekas dabar nenori daryti kito darbo ir aš labai jautriai dabar žiūriu į šitą situaciją. Lietuvoje irgi uždaryta viskas – visiems verslininkams ir žmonėms, kurie dirba labai sunku ir niekas nenori likti be darbo. Tai mes, sportininkai, irgi esame ne išimtis.

Ir taip krepšininkams visa vasara būna laisva, man to laiko būna netgi per daug. Ir staiga kai jau kovo pačioje pradžioje mes nebežaidžiame... Llaukti kitų metų rugsėjo tikrai nesinori ir džiaugiuosi šituo Italijos klubų sprendimu, kad mūsų nepaleidžia ir mūsų nepalieka bedarbiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi