Sportas

2015.09.30 09:51

Lietuvos krepšinyje – nauja Moterų lyga

LRT.lt2015.09.30 09:51

Antradienį Lietuvos krepšinyje startavo nauja lyga. 2015–2016 metų sezone savo veiklą pradėjo „Akvilės“ moterų krepšinio lyga. Tai – antra pagal pajėgumą Lietuvos moterų krepšinio lyga.

Šios lygos rungtynes administruoja Lietuvos krepšinio federacija, praneša Lietuvos krepšinio federacija.

Po praėjusio sezono buvo nuspręsta sustabdyti Nacionalinės moterų krepšinio lygos (NMKL) ir Lietuvos moterų krepšinio A lygos (LMKAL) veiklą, tad naujosios „Akvilės“ lygos pagrindą sudaro buvusios šių lygų komandos.

Pirmenybėse iš viso dalyvauja 15 komandų, kurios pagal regioninį principą suskirstytos į A ir B grupes. A grupėje iš viso dalyvauja 8 komandos. Grupėje žaidžia net šešios ekipos iš Vilniaus, taip pat klubai iš Rokiškio bei Ukmergės.

B grupėje dalyvauja 7 komandos – trys iš Kauno ir po vieną iš Alytaus, Marijampolės, Jonavos ir Panevėžio.

„Akvilės“ lygos formatas:

I etapas

Pirmajame etape grupės komandos žais tarpusavyje su kiekviena varžove namuose ir išvykoje, tad A grupėje ekipos sužais po 14 rungtynių, o B grupėje po 12 mačų.

II etapas

Po pirmojo etapo 4 stipriausios A ir B grupių komandos antrajame etape kovos naujoje C grupėje. Tuo metu žemesnes vietas užėmusios komandos susitiks D grupėje.

Antrajame etape komandos ir vėl žais dviem ratais (namai-išvyka), tačiau ekipos naujose grupėse rungtyniaus tik su naujomis varžovėmis. T. y. A grupės komandos antrajame etape nekovos su jau buvusiomis varžovėmis pirmajame etape ir atvirkščiai – B grupės klubai naujoje grupėje kovos tik su A grupės komandomis.

Šiame etape skaičiuosis ir pirmojo etapo pergalės bei pralaimėjimai.

III etapas

Komandos, C grupėje po II-o etapo užėmusios 7 ir 8 vietas, varžysis su D grupės 1 ir 2 vietas po II-o etapo užėmusiomis komandomis. Bus žaidžiamos dvi rungtynės formatu išvyka-namai. Į kitą etapą pateks tos komandos, kurių abiejų rungtynių taškų balansas bus geresnis.

IV etapas

Atkrintamosios varžybos. Ketvirtfinalių poros 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Žaidžiama iki dviejų pergalių, namai-išvyka-namai formatu. Namų aikštės pranašumą turi 1–4 vietas užėmusios komandos.

V etapas

Finalo ketvertas. Į finalo ketvertą patenka ketvirtfinalių nugalėtojos.

Pusfinalių poros:

1-8 Laimėtojas – 4-5 Laimėtojas

2-7 Laimėtojas – 3-6 Laimėtojas

Pusfinalių laimėtojai patenka į finalą, pusfinalių pralaimėtojai žaidžia rungtynes dėl 3-ios vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.