Naujienų srautas

Sportas2020.03.18 05:30

Iš stovyklos Portugalijoje grįžęs olimpinis prizininkas Lankas: Tokijo žaidynes reikia atidėti dvejiems metams

Per pastarąsias dienas iš treniruočių stovyklų būdų grįžti į gimtinę dėl koranaviruso grėsmės skubiai teko ieškoti ir geriausiems šalies sportininkams. Atletai gyvena be šeimų, treniruočių, o mintyse dvejonės, ar, apskritai dar yra kam rengtis – Tokijo olimpinė svajonė daugumai sportininkų jau atrodo miglota.

Sportininkai saviizoliacijoje

Sutrumpinti dešimčia dienų stovyklą Portugalijoje nusprendė Lietuvos baidarių ir kanojų rinktinė, kai vieną dieną iš sporto bazės lyg iš skęstančio laivo pradėjo bėgti kitų šalių komandos. Sportininkai į Vilnių parskrido sekmadienį ir iškart izoliavosi.

„Viskas iš tikrųjų vyksta blogai, nes ne vien, kad tu negali sportuoti, tiesiog tau galvoje yra papildomų minčių, kad tu negali sportuoti, kad gal nebebus varžybų, gal nebebus olimpinių, sunku... Iš esmės, gal fiziškai nebus labai sunku, tik psichologiškai“, – LRT TV naujienų tarnybai sakė Rio žaidynių prizininkas Edvinas Ramanauskas.

Nesvarbu, kad 14 dienų teks miegoti ant čiužinio – tokį verdiktą sau priėmė iš tos pačios treniruočių stovyklos Portugalijoje grįžęs baidarininkas Aurimas Lankas. Šeimos ir visuomenės saugumas, pasak olimpinių žaidynių prizininko, svarbiau nei sportinė forma. Izoliuotis nusprendęs sportininkas džiaugiasi, kad be profesionalaus sporto turi kitas darbovietes, todėl laiką leidžia dirbdamas nuotoliniu būdu. Sunkiausia – vienatvė. Kai susidėlios mintys, A.Lankas bandys treniruotis esamomis sąlygomis.

„Atsispaudimai, atsilenkimai, pritūpimai, dar kažką bus galima padaryti ir kol kas nenoriu savęs spausti, jeigu nėra tokio noro. Dabar ir to noro nelabai yra ir kelionė. Nebuvo psichologiškai paprasta – negaliu ir į šeimą grįžti, turiu būti užsidaręs ir laukti kažkokių simptomų. Dabar jau bet kas atrodo kartais – ir galvą skauda, ir kvėpuoti sunku, temperatūrą kas valandą matuojuosi, bet jokių simptomų iš tikrųjų nėra, tiesiog prisigalvoji.

Ir labai laukiu tų mobilių tikrinimo punktų, kai tik bus galimybė Šiauliuose, bandysiu pasiskambinti, kadangi esu grįžęs iš kitos šalies ir esu rizikos grupėje, gal pavyks pasidaryti testą dėl visų ramybės ir nereikės 14 dienų laukti“, – kalbėjo A. Lankas.

Dvigubas smūgis boksininkui Tadui Tamašauskui – bokso olimpinis atrankos turnyras Londone nebuvo atšauktas, tačiau sportininkas sekmadienį pralaimėjo jau pirmąją kovą. Turnyras dėl koronaviruso grėsmės buvo sustabdytas pirmadienį vakare, o į Vilnių grįžusiam T. Tamaušauskui iškart teko atsitverti nuo šeimos ir kitų.

„Jau pora mėnesių su treneriu keliaujame ir dabar kartu izoliavomės mano bute, tai spėjome patapti kaip šeima, o su šeimomis bendraujame nuotoliniu būdu. Iš tikrųjų viskas atrodo kaip blogas sapnas ir nežinau, kada tai baigsis, kada pabusime iš to sapno, nes turnyrai yra stabdomi, atšaukiami, neaiškus, koks likimas, ar įvyks pati olimpiada. Tiesiog norėtųsi konkretumo“, – sakė boksininkas T. Tamašauskas.

Iš treniruočių stovyklų užsienyje grįžę sportininkai privalo izoliuotis 14-ką dienų. Kai kurie Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatai liko kitose šalyse – Portugalijoje, Turkijoje ir kitur.

Olimpines žaidynes geriau nukelti

Baidarininkas A. Lankas mano, kad liepos viduryje turinčias startuoti Tokijo olimpines žaidynes geriausiai būtų nukelti. Tačiau baidarininko teigimu, tai reikėtų daryti ne metams, o net dviems.

„Aš manau, kad jos bus nukeltos. Olimpinis pasirengimas būtų šešeri metai... Tie dėdės, kur ten sėdi ir sprendžia, turbūt geriau gali nuspręsti ir, mano nuomone, jeigu atidėti, tai atidėti dvejiems metams, nes neaišku, ar po dviejų metų ta situacija bus suvaldyta.

Kaip ir sakoma, kad gal vasarą virusas dings, bet vėl ateis ruduo ir vėl ateis žiema ir neaišku, ar virusas nesmogs dar labiau, todėl geriau užsidėti tuos dvejus metus ir sportininkams dabar dar šiek tiek pailsėti, ar sumažinti savo krūvius. Tai būtų dar prasmingiau, nei tikėtis ir dabar arti treniruotėse nežinant, dėl ko tai darai. Ta nežinomybė...

Žinant plitimo mastus, kiek laiko plito Kinijoje – maždaug apie du mėnesius, kol sumažėjo, bet jis vis tiek nenustojo plisti. Dabar pridėkite po du mėnesius prie Europos šalių, Amerika, Afrika išvis neteikia duomenų“, – savo nuomonę dėl žaidynių dėstė A. Lankas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi