Naujienų srautas

Sportas2020.03.17 17:28

UEFA sprendimas dėl Euro-2020 Lietuvai įtakos neturės – bus prašoma rinktinei įskaityti Baltijos taurės mačus

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.03.17 17:28

Antradienį UEFA nusprendė birželio viduryje turėjusį prasidėti jubiliejinį Europos futbolo čempionatą nukelti į 2021 m. Dėl koronaviruso grėsmės tai nuspręsta po visų Europos futbolo federacijų telekonferencijos su UEFA vadovais.

Pagal ankstesnį scenarijų Europos čempionatas turėjo būti organizuojamas šių metų birželio 12 – liepos 12 dienomis ir turėjo vykti net 12-oje valstybių. Sutarta, kad jis vyks kitų metų birželio 11 – liepos 11 dienomis. Tuo tarpu 2021 m. liepos 7 d. turėjęs startuoti Europos moterų futbolo čempionatas nukeltas į 2022 metus. Šis turnyras vyks Anglijoje.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pasakojo LRT.lt, kaip vyko šis pokalbis, kokie esminiai punktai aptarti bei kokią įtaką tai darys Lietuvos futbolui.

– Kaip vyko visas tas susirinkimas?

– Viskas vyko ganėtinai keistai ir neįprastai. Aišku, šiuolaikinis amžius, turėjome telekonferenciją su UEFA prezidentu, generaliniu sekretoriumi, administracija ir visomis 55-omis UEFA narėmis. Po to vyko diskusija, pasisakė tam tikrų federacijų atstovai ir padarytos išvados.

– Kiek vienu metu matėte žmonių savo kompiuterio ekrane?

– Iš viso vienu metu buvo prisijungę apie 90 žmonių. Kai kurias federacijas atstovavo du asmenys, vieni sėdėjo kartu, kiti – atskirai.

– Ar tokiomis sąlygomis pavyko diskusiją pravesti sklandžiai ir civilizuotai?

– Viskas vyko sklandžiai ir be nesklandumų, aiškiai. Tikrai visos federacijos dėkojo UEFA administracijai, kuri pakankamai nemažai nuveikė. Artimiausiu metu bus suformuota darbo grupė, jeigu dabartinė situaciją keistųsi.

– Kas balsavo dėl čempionato nukėlimo į kitus metus? Visos šalys narys, tik tos, kurios patekusios į čempionatą?

– Balsavo UEFA Vykdomasis komitetas. Nebuvo balsavimo, koks vyksta kongresuose. UEFA turėjo aiškų siūlymą ir jam komitetas vienbalsiai pritarė.

– Ką šis sprendimas lemia Lietuvai, mūsų rinktinei ir A lygai?

Aišku, kad šių metų kovo mėnesį nei nacionalinė rinktinė, nei jaunimas neturės jokių renginių – viskas keliasi į birželį.

Mūsų atveju dar yra neaiškumų dėl rungtynių su Kazachstanu ir Estija. Kalbėsime su kazachais, ar jie tikrai nori žaisti, nes į vieną grupę suvedė Tautų lygos burtai. Birželio mėnesį turėsime Baltijos taurę, žaisime su latviais ir estais, tad kalbėsime su UEFA, kad mums užskaitytų dvi oficialias rungtynes birželį būtent Baltijos taurėje. Tada nereikėtų iškelti Baltijos taurės, liktų tik klaustukas dėl Kazachstano.

Pagal šios dienos situaciją planas yra, kad rugsėjį, spalį ir lapkritį vyks Tautų lyga, kaip suplanuota.

Kas liečia mūsų klubus, niekas dėl jų nesikeičia, nei atranka į Čempionų lygą, nei į Europos lygą. Žinoma, visi šie sprendimai yra pagal šios dienos situaciją.

Kas liečia mūsų vietinį čempionatą, šiandien iš UEFA nebuvo gauti nurodymai ar rekomendacijos, kaip elgtis su vietiniais čempionatais. Mūsų atveju karantinas yra iki kovo pabaigos, jeigu jis bus pratęstas valstybiniu mastu, organizuosime darbo grupę iš klubų atstovų ir kalbėsime, kokiu formatu tęsti varžybas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi