Sportas

2020.03.18 13:08

Londone įstrigusi Lietuvos boksininkė gyvena laukime: nežinau, kada gali tekti išvykti

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.03.18 13:08

Pirmadienį netikėtai nutrauktas Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyras Londone neplanuotų iššūkių iškėlė ir lietuvių boksininkams – penki iki paskutinės dienos likę delegacijos nariai vos gavo bilietus į Lietuvą, o viena kovotoja bus priversta Anglijoje likti mažiausiai iki ketvirtadienio.

Atrankos turnyras lietuviams nebuvo sėkmingas – iš septynių rinktinės narių ringą išbandė šeši ir nė vienam iš jų nepavyko garantuoti sau kelialapio į Tokiją, o arčiausiai to buvo Edgaras Skurdelis, turėjęs pripažinti varžovo persvarą tik tada, kai jis, gydytojų sprendimu, nebegalėjo tęsti kovos dėl prakirsto antakio.

Jau kitą dieną po nesėkmės E. Skurdelis su kitais komandos nariais turėjo grįžti į Lietuvą, tačiau, netikėtai pasikeitus planams ir dėl koronaviruso grėsmės nutraukus varžybas, tai nebuvo taip lengva – pirmuoju bandymu į Lietuvą grįžti pavyko tik trims iš šešių Londone dar buvusių delegacijos narių.

Kaip portalui LRT.lt patvirtino pats kovotojas, ankstesniuoju reisu grįžo jis pats ir kolegos boksininkai Vytautas Balsys bei Rugilė Altaravičiūtė, o kito skrydžio laukti buvo priversti treneriai Vidas Bružas, Darius Katkevičius ir boksininkė Gabrielė Stonkutė.

LRT.lt susisiekus su G. Stonkute, ji patvirtino, jog vis dar yra Londone, tačiau ten jau liko viena – treneriai esą gavo bilietus ir į Lietuvą taip pat iškeliavo jau antradienį, tuo tarpu sportininkė savo kelionės turės palaukti dar bent porą dienų.

„Esu rami, nesijaudinu dėl to, kas dedasi, gal tik dėl paties skrydžio, nes viskas staigiai keičiasi ir net nežinau, kada gali tekti išvykti.

Šiuo metu skrydis yra rezervuotas ketvirtadieniui, tačiau dabartinė situacija yra neeilinė ir viskas keičiasi labai staigiai“, – LRT.lt teigė boksininkė.

Verta paminėti, jog ji tapo vienintele Lietuvos komandos „nelaimėle“ – pirmoji jos kova buvo suplanuota antradienį, jos varžove turėjo būti ukrainietė Anastasija Černokolenka, tačiau staiga nutraukus varžybas ji savo šanso žengti į ringą taip ir nesulaukė.

„Iš tikro labai laukiau kovos, labai norėjau išbandyti save ringe, bet dėl susidariusios situacijos to padaryti neteko. Ir kai treneriai pasakė, kad varžybos nutraukiamos, šiek tiek nusivyliau, nes mečiau svorį, treniravausi.

Tačiau tai yra visiškai suprantamas dalykas ir tikiu, kad progų atsigriebti dar bus“, – minėjo Europos jaunimo čempionė.

Jungtinėje Karalystėje situacija dėl koronaviruso po truputį aštrėja, o pati boksininkė iki skrydžio laiko tikina liksianti viešbutyje ir lauksianti naujienų.

Ji teigia, jog kažkokio didelio lūžio žmonių elgesyje Londone neįžvelgė.

„Kai čia atvykome, visi reagavo ramiai. Aišku, visur buvo dezinfekavimo skysčių, visur reikėjo dezinfekuotis, kas iš pradžių gal atrodė keista, nes Lietuvoje to nebuvo.

Visi gyvena kaip ir gyveno anksčiau, vaikšto, sportuoja, bendrauja. Keletas žmonių vaikšto su kaukėmis, bet tik tiek“, – situacijos nedramatizavo G. Stonkutė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.