Sportas

2020.03.18 20:28

Kazachstano futbolo klubai lietuvių namo nepaleido – tenka tiesiog treniruotis ir laukti

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.03.18 20:28

Didelėje Europos dalyje sporto varžybos buvo stabdomos dar praėjusios savaitės viduryje, tačiau kone ilgiausiai laukė Kazachstanas – čia šalies futbolo čempionatas buvo sustabdytas tik po sekmadienį sužaistų rungtynių.

Kazachstane koronavirusas kol kas pernelyg sparčiai neplinta – pirmasis atvejis buvo užfiksuotas kovo 12-ąją dieną, o iki šiol tokių iš viso yra 27. Aukų virusas kol kas pasiglemžęs nėra.

Tačiau pirmadienį šalyje vis tiek buvo paskelbta ypatingoji padėtis ir sustabdytos visos sporto varžybos, o tai palietė ir Kazachstane rungtyniaujančius Lietuvos futbolininkus, kurie priverstinę pertrauką gavo čempionate sužaidus vos 2-3 susitikimus.

Prieš šį sezoną į „Taraz“ klubą persikėlęs Ovidijus Verbickas, pirminis čempionato sustabdymas yra numatytas iki balandžio vidurio, tačiau, ukmergiškio teigimu, pertrauka, kaip ir kitur, turėtų užsitęsti ir ilgiau.

„Šalies čempionatas šiuo metu yra sustabdytas iki balandžio 15 dienos, o pirmas dvi savaites komandai apskritai uždrausta treniruotis kartu.

Manau, kad reikės ir dar daugiau laiko, tačiau teko girdėti, kad viruso plitimas gali mažėti prie 25 laipsnių temperatūros, o pas mus ji tokia jau dabar, tad žiūrėsime, kaip viskas bus toliau“, – LRT.lt minėjo triskart su Marijampolės „Sūduva“ Lietuvos čempionu tapęs saugas.

Tiesa, pertraukos metu jo komanda legionieriams namo išvykti neleido – buvo paleisti tik vietiniai žaidėjai, o užsieniečiai, kaip ir iki tol, liko gyventi klubo bazėje.

„Vietinius žaidėjus klubas paleido, o legionieriams uždraudė palikti šalį, suteikė visas reikalingas sąlygas toliau gyventi klubo bazėje, kur gyvenome ir iki čempionato sustabdymo.

Treneriai dviem savaitėms sudarė treniruočių planus, turime salę, lauke yra dvi dirbtinės aikštės, tai, iš esmės, turime visas sąlygas palaikyti savo fizinę formą“, – teigė futbolininkas.

Paklaustas apie tai, kiek, šalyje įvedus ypatingąją padėtį pasikeitė viešasis gyvenimas apskritai, O. Verbickas didelių pokyčių teigė neįžvelgęs.

„Bent kol kas pas mus jokio skirtumo nėra. Viskas dirba, gal kažkur tik darbo laikas trumpesnis, tačiau kažko ypatingo nepastebiu. Mūsų mieste viskas tikrai ramu, aišku, ir saugomės, kiek įmanoma. Matysime, kaip viskas bus toliau“, – minėjo O. Verbickas.

Kazachstane liko ir Petropalvo „Kyzilžar“ gynėjas Vytautas Andriuškevičius. Jis taip pat teigė, jog klubas saugumo sumetimais neleido užsieniečiams palikti šalies, o paklaustas apie tai, kaip priverstinė pertrauka gali daryti įtaką kitai sezono daliai, įžvelgė ir teigiamų dalykų.

„Kai visi sportuoja ilgą laiką, žino, kaip tokiu metu palaikyti formą. Kartais poilsis taip pat yra į naudą, o tie, kas turi kažkokių sumušimų ar traumų, per šį laiką gali tai išsigydyti“, – LRT.lt minėjo Lietuvos rinktinės gynėjas.

Vienas aktualiausių klausimų tokioje situacijoje išlieka tai, kaip klubas, sezonui sustojus, vykdys savo finansinius įsipareigojimus.

V. Andriuškevičius teigė kol kas nežinantis, kaip bus sprendžiama neįprasta susidariusi situacija, tuo tarpu O. Verbickas tikino, jog klubo įsipareigojimai nesikeičia.

„Kadangi mes likome Kazachstane, klubas įsipareigoja mokėti atlyginimą už kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, vyksta rungtynės ar ne“, – teigė O. Verbickas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.