Naujienų srautas

Sportas2020.03.17 14:12

Iš Vokietijos sugrįžęs tinklininkas Vaškelis – apie įgytą patirtį ir komandos reakciją į atšauktą čempionatą

LRT.lt 2020.03.17 14:12

Pajėgioje Europos tinklinio lygoje – Vokietijos Bundeslygoje – šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį. Biulio „Volleyball Bisons“ komandai atstovaujančiam lietuviui sezonas baigėsi kaip ir daugeliui kitų Europos sportininkų. Dėl koronaviruso grėsmės čempionatas buvo sustabdytas likus keletui turų iki reguliariojo sezono pabaigos, skelbiama pranešime spaudai.

Tai reiškė, kad „Volleyball Bisons“ ekipa su 15 taškų užėmė 11-ą vietą tarp 12-os komandų ir prarado vietą aukščiausioje lygoje. Šiai komandai tai yra ypač apmaudu, nes ji tikėjosi pagerinti poziciją reguliariojo sezono finiše.

„Sprendimas nutraukti čempionatą buvo tikrai netikėtas. Klubas labiau panikavo dėl to, kas bus toliau, o rėmėjai vis dar baiminasi dėl viruso ir nerimauja, ar viskas susitvarkys iki kito sezono“, – ltf.lt sakė E. Vaškelis.

Pats tinklininkas į Lietuvą spėjo grįžti pirmadienį vakare ir išvengė nepatogumų.

„Oro uoste, belaukdamas, praleidau 4 valandas. Bet jokios panikos nebuvo“, – teigė E. Vaškelis.

Bundeslygoje Lietuvos tinklininkas debiutavo rudenį. Nors sezono pradžioje jam nebuvo suteikta daug progų pasireikšti, bet pasikeitus treneriams, jis tapo svarbiu ekipos žaidėju, o vasario pradžioje net sugebėjo tapti naudingiausiu rungtynių žaidėju.

„Džiaugiuosi pasirinkimu žaisti Vokietijoje. Šis sezonas man suteikė tikrai daug patirties. Manau, kad tikrai buvome pajėgūs būti aukščiau, bet pusę metų treneris nedarė visko gerai ir dėl to buvo pakeistas. Iki didesnio pergalių skaičiaus pritrūko detalių“, – pabrėžė tinklininkas.

Žaidėjas iš Lietuvos papasakojo, kad Vokietijos tinklinio lygis yra labai aukštas ir, norint ten įsitvirtinti, reikia ne tik daug darbo, bet ir talento.

„Čia tinklininkai pasižymi gera technika, įspūdingais šuoliais. Benjaminas Patchas yra pasiekęs net 3 m 75 cm aukštį šuolio metu. Reikia tinkamo ūgio, geros užtvaros ir žinoma - stiprių smūgių. Manau, kad reikia bent trijų iš išvardintų elementų, norint žaisti tokiame lygyje“, – kalbėjo E. Vaškelis.

Tinklininkas prisipažino, kad situacija pasaulyje ir Biulio komandoje yra sudėtinga, todėl sunku numatyti ateinančio sezono planus.

„Kaip ir minėjau, komanda dabar jaudinasi ir laukia, kol situacija aprims. Jei tai tęsis, tai rėmėjams bus sunku remti klubą, gali būti problemų su finansais. Pagal viską, turėčiau Biulyje pasilikti ir kitą sezoną. Žiūrėsime, kaip čia viskas bus“, – aiškino E. Vaškelis.

Tinklininkas taip pat išsidavė, kad didžiausias jo tikslas – žaisti aukščiausioje Lenkijos „Plus“ lygoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi