Naujienų srautas

Sportas2020.03.17 13:56

Atšaukus olimpinį atrankos krepšinio turnyrą Kaune, lietuviams duris į Tokiją galėtų praverti FIBA reitingas

LRT.lt 2020.03.17 13:56

Visame pasaulyje dėl koronaviruso grėsmės atšaukiant įvairius olimpinių žaidynių atrankos turnyrus nežinomybė pakibo ir virš birželio 23–28 dienomis keturiuose miestuose planuojamų rengti krepšinio atrankos turnyrų.  

Kaune, Splite (Kroatija), Belgrade (Serbija) ir Viktorijoje (Kanada) turinčiuose vykti turnyruose 24 šalių rinktinės kovos dėl 4 kelialapių į liepos 24-ąją Tokijuje turinčias prasidėti žaidynes.

Tiesa, neaiški situacija privertė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovybė pradėti laužyti galvą apie įvairius scenarijus, tarp jų – galimo atrankos turnyro Kaune atšaukimą.

„Laiko dar yra, tačiau nedaug. Kol kas belieka laukti, tačiau nuojauta kužda, kad dėl šių renginių gali būti priimta įvairių sprendimų, – portalui „Delfi“ teigė LKF generalinis sekretorius M. Špokas. – Dabar užtraukėme rankinį stabdį ir stebime, kas vyksta. Sunku kažką filosofuoti, kai niekas nuo tavęs nebepriklauso. Nors aš asmeniškai tikiu, kad bent jau pačios olimpinės žaidynės įvyks.“

Jeigu lietuviai bei kitų šalių rinktinės dėl atšaukto olimpinio turnyro netektų galimybės kovoti dėl kelialapių, realu, kad likę 4 iš 12-os bilietų į Tokiją būtų išdalinti pagal FIBA pasaulinį šalių reitingą.

Šiuo metu 8-oje pozicijoje esanti mūsų šalies rinktinė pretenduotų į vietą žaidynėse kartu taip pat kelialapio neturinčiomis Graikijos, Čekijos ir Serbijos rinktinėmis.

Vietą Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre jau yra iškovojusios JAV, Ispanijos, Prancūzijos, Australijos, Nigerijos, Argentinos, Japonijos bei Irano nacionalinės ekipos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi