Sportas

2020.03.16 20:13

Koronavirusas sujaukė olimpinę bokso atranką: nuo antradienio stabdomos varžybos Londone

LRT.lt2020.03.16 20:13

Tris dienas trukusi olimpinių žaidynių bokso atranka finišo liniją pasieks greičiau nei planuota. Dėl vis didėjančios grėsmės užsikrėsti koronavirusu Londone stabdomos atrankos varžybos.

Turnyras bus sustabdytas po pirmadienį įvyksiančių kovų, kuriose dalyvaus ir du Lietuvos atstovai – Edgaras Skurdelis, laimėjęs pirmąją kovą ir galintis iškovoti bilietą į Tokijo olimpines žaidynes, bei Vytautas Balsys.

Kol kas neaišku, ar visi rezultatai, kurie buvo pasiekti per pastarąsias tris dienas, nutraukus turnyrą taip ir liks galioti.

„Atsižvelgdama į nuolat besikeičiančią aplinką visame pasaulyje, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) bokso darbo grupė pirmadienį nusprendė sustabdyti Tokijo olimpinių žaidynių Europos zonos atrankos turnyrą Londone. Taip pat stabdomas vėliau turėjęs vykti Amerikos zonos atrankos turnyras ir finalinės pasaulinės atrankos varžybos, – skelbiama oficialiame pranešime. – Sportininkų, oficialių asmenų ir kitų dalyvių saugumas yra svarbiausias prioritetas. Todėl galiausiai buvo priimtas sprendimas stabdyti renginį pirmadienį, padidėjus visuotiniams kelionių apribojimams ir karantino priemones įvedant vis daugiau valstybių. Norime, kad sportininkai galėtų koreguoti kelionių planus ir grįžti namo.“

TOK bokso darbo grupė ir toliau kasdien vertins situaciją, siekdama baigti likusių olimpinių kelialapių dalybas gegužės ir birželio mėnesiais. Finalinės pasaulio atrankos varžybos buvo numatytos gegužės 11-25 d. Paryžiuje. Jau anksčiau dėl koronaviruso grėsmės buvo atkeltos ir Azijos zonos atrankos varžybos, kurios turėjo vykti Kinijoje.

Atrankos turnyre Londone Lietuvos rinktinės gretose buvo 5 boksininkai ir 2 boksininkės. Šeši iš jų spėjo išbandyti Londono ringą.