Naujienų srautas

Sportas2020.03.16 17:52

Vilnius užvėrė sporto bazių duris, bet ministerija sieks sudaryti sąlygas treniruotis

Šalyje įsigaliojus karantinui, sporto bazės duris užvėrė ir aukščiausio lygio sportininkams. Į Vingio parke esantį lengvosios atletikos stadioną pastarąsias dienas dar galėjo patekti olimpinėms žaidynėms besirengiantys sportininkai, tačiau nuo šiandien ir ši galimybė yra panaikinta. Lietuvos sporto centras stabdo patekimą į savo bazes – sostinės Vingio stadioną, šaudyklą, Ozo sporto ir Trakų irklavimo bazes.

„Jeigu jūs matote, kokių veiksmų imasi valstybė – paskelbtas karantinas, manau, turėtų būti kuo mažiau išimčių tam, kad mes pasiektume reikiamą rezultatą. Kuo tų išimčių bus mažiau, tuo greičiau galėsime pasiekti rezultatą ir grįžti sportuoti“, – LRT televizijai sakė Lietuvos sporto centro direktorius Linas Tubelis.

Sporto bazės užveria duris: nebeįleidžiami ir aukščiausio lygio sportininkai

Penkiakovininkas Justinas Kinderis kurį laiką neturės galimybės Vilniuje net ranka paliesti baseino vandens. Planuojama, kad rytoj bus išleistas vanduo iš Fabijoniškių baseino. Tokių veiksmų žada imtis ir kiti šalies miestai.

„Nuo penktadienio vykdome visus tiek Vyriausybės, tiek savivaldybės nurodymus. Nuo tada jau neturėjome nė vieno kliento, veikla visiškai sustojo. Ruošiamės pasinaudoti ta proga išleisti vandenį pagal higienos reikalavimus, ką reikia padaryti kartą į metus. Iki šiol planavome, kad tai darysime vasarą, rugpjūčio mėnesį, kada lankytojų srautas yra pats mažiausias. Kadangi susiklostė tokia situacija, tai pasinaudosime ta proga ir dabar išleisime vandenį ir pripilsime naujai“, – teigė Fabijoniškių baseino plėtros vadovas Vytautas Janušaitis.

Pasak Lietuvos rekordininko, Europos čempionatų prizininko V. Janušaičio, plaukikams dvi savaitės – maksimalus periodas, po kurio dar galima gana greitai susigrąžinti sportinę formą, tačiau, jeigu šios sporto šakos atstovai neturės galimybės patekti į baseinus ilgiau, pasekmės sportiniams rezultatams gali būti skaudžios.

Tik vienos rungties iš penkių – bėgimo – treniruotės belieka ir penkiakovininkui J. Kinderiui. Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja sportininkams nebėgioti grupėse ir populiariose vietose, tokiose kaip Vingio parkas.

„Jeigu kažkiek pasportuosiu ir palaikysiu (formą), galbūt net išeis į naudą. Tas toks susikaupimas ir psichologinis išsivalymas, manau, nebus, kad kažkas drastiškai nukentės. Aišku, formos nepakelsiu, bet, kadangi ir varžybos yra atidėtos bent jau iki gegužės, tai viskas, manau, bus gerai. Be to, aš turiu olimpinį kelialapį, tai man dar truputėlį paprasčiau žiūrėti, bet kas turi įvykdyti normatyvus, yra labai didžiulis iššūkis. Tarkime, plaukikams, kurie bando įšokti į olimpinį traukinį, o baseinai neveikia“, – situaciją komentavo J. Kinderis.

Sportininkai dabar neturi galimybės patekti nei į privačius sporto, nei į kitus treniruočių klubus.

„Raginu ne tik savo, bet ir visus Lietuvos sportininkus išlaikyti karantino terminą. Geriau pasisaugoti dvi savaites, negu prarasti žymiai daugiau ir nutraukti ne tik savo pasirengimą, bet galbūt ir atranką olimpinėms žaidynėms“, – kalbėjo imtynių treneris Ruslanas Vartanovas.

Per pastarąsias tris dienas iš treniruočių stovyklų užsienyje grįžo imtynininkai, baidarininkai, irkluotojai ir lengvaatlečiai. Visi šie sportininkai privalo izoliuotis 14 dienų. Dalis Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų lieka įstrigę kitose šalyje.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė LRT patikino, jog ministerija žada imtis veiksmų ir prašyti, kad aukščiausio lygios sportininkams būtų sudarytos sąlygos treniruotis, laikantis ypatingų saugumo reikalavimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi