Naujienų srautas

Sportas2015.09.29 15:37

R. Javtokas jam atstovavusiai agentūrai turės sumokėti trečdalį milijono eurų

basketnews.lt 2015.09.29 15:37

„Verslo žinios“ praneša, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino ir leido vykdyti Šveicarijos arbitražo teismo sprendimą, kuris nurodo, jog už neteisėtai nutrauktą bendradarbiavimą Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Robertas Javtokas „Interperformances“ agentūrai turės sumokėti 325 tūkstančių eurų siekiančią kompensaciją.

Pasak pranešimo, R. Javtokas nepanoro sumokėti jam atstovavusiam agentui 25 procentus nuo paskutinio suderėto kontrakto. Kadangi sutartis buvo nutraukta, arbitražo teismas priteisė sutartyje nustatytas netesybas.

R. Javtokas su tuo nebuvo linkęs sutikti. Jo manymu, netesybos buvo priteistos per didelės, o sprendimas yra prieštaraujantis viešajai tvarkai.

Lietuvos apeliacinis teismas atsisakė sutikti su šiauliečiu, tuo metu Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė priešingą sprendimą ir pareiškė, jog tai gali būti vertinama kaip viešosios tvarkos pažeidimas.

Visgi galutinį žodį šioje byloje tarė kasacinis teismas, kuris nurodė, kad sudarydamos sutartį šalys nustato nemažus delspinigius, nereiškia, jog užsienio arbitražo teismo sprendimas, kuriuo priteisiami tokie delspinigiai prieštarauja Lietuvos Respublikos viešajai tvarkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi