Naujienų srautas

Sportas2020.03.16 13:05

Lietuvos rinktinė pavasarį kontrolinių testų neturės, tačiau futsalo čempionatui pavojus kol kas negresia

Viso pasaulio sportą sustabdęs koronavirusas jau palietė ir Lietuvą – bent laikinai sustabdytas A lygos čempionatas, nutrauktos LKL pirmenybės, o pamažu tampa aišku, jog tai savo kailiu pajus ir Lietuvos futbolo rinktinė.

Kovo pabaigoje lietuviai turėjo žaisti dvejas kontrolines rungtynes su Estijos ir Kazachstano rinktinėmis, tačiau, nors oficialiai tai dar nėra pranešta, nė vienos iš šių rungtynių neįvyks.

Kazachstane pirmadienio rytą buvo paskelbta ypatingoji padėtis, o tai iš esmės panaikina visas galimybes šalyje rengti viešus susibūrimus ir sporto varžybas.

Tai, kad pavasarį Lietuvos rinktinė liks be kontrolinių testų, portalui LRT.lt iš esmės patvirtino Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

„Dar iki karantino paskelbimo mūsų šalyje Kazachstano atstovai buvo pranešę, kad, jei ir nuspręstume vykti, žaidėjai dviem savaitėms turėtų būti karantinuoti, tad jau ir tuo metu atrodė, kad rungtynės bus atšauktos.

Antradienį turėsime pokalbį su UEFA, kurio metu, tikimės, situacija bus paaiškinta plačiau. Bet jau esame gavę paaiškinimą, kad jokios rungtynės nevyks šią savaitę: jaunimo renginiai, „Development“ turnyrai yra atšaukiami ir manau, kad taip bus visą mėnesį.

Oficialiai, manau, tai žinosime jau rytoj, po pokalbio UEFA“, – LRT.lt sakė E. Stankevičius.

Būtent antradienį UEFA rengia video konferenciją, kurios metu visos 55 šalys narės diskutuos ir tarsis, kaip turėtų atrodyti Europos futbolo ateitis.

Klausimų daug – Europos čempionato likimas, UEFA Čempionų ir Europos lygų pratęsimas ir nacionalinių čempionatų pratęsimas.

Paklaustas apie tai, ko LFF tikisi iš bendros konferencijos, E. Stankevičius teigė, jog svarbiausia bus išgirsti apie tai, kokios linijos laikysis UEFA.

„Norėtųsi išgirsti gaires, bendrą UEFA poziciją, ar jie kišis į nacionalinius čempionatus, jų nutraukimus, taip pat išgirsti, kaip reiktų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Mums gal mažiau aktualu yra Europos čempionato perkėlimas į kitą laikotarpį, bet vėl, svarbu pačios atrankinės rinktinių rungtynės – jos vyks ar ne, klubams aktualu sužinoti, ar keisis Čempionų, Europos lygų atrankos laikas.

Tai šitie pagrindiniai klausimai ir tai, kiek ilgai stoja visos jaunimo rinktinės ir kiti renginiai

FIFA taip pat atsiuntė laišką, jog birželį turėjo vykti FIFA kongresas Etiopijoje, tai iš birželio jis jau nukeltas į rugsėjo mėnesio vidurį“, – sakė vienas LFF vadovų.

Kalbėdamas apie nacionalinius čempionatus, E. Stankevičius sakė, jog UEFA gali tik pateikti pasiūlymus, tačiau galutinis sprendimas būtų priimtas LFF.

„Galimybės visada yra, logiškai galvojant manau, kad UEFA suteiks tam tikras rekomendacijas, bus kažkokia vieninga Europos pozicija, o viduje jau mes turėsime nuspręsti patys.

Bet šiandien dienai, žiūrint visą situaciją, tai manau, kad bent jau mėnesį nacionaliniai čempionatai nevyks“, – atviravo pašnekovas.

Bene vienas svarbiausių antradienio konferencijos klausimų – Europos čempionato galimas nukėlimas į ateitį – žiemą, arba kitus metus apskritai.

E. Stankevičius teigė, jog kol kas yra sunku nuspėti, ko sprendimo link juda UEFA.

„Nesinori spėlioti, aišku, norėtųsi, kad tas čempionatas įvyktų ir nebūtų jokių pakitimų, bet realiai suprantame viruso grėsmę, matome realią padėtį ir tikrai nesiryžtu prognozuoti, ar jie kels čempionatą, ar paliks tame pačiame laike“, – svarstė LFF generalinis sekretorius.

Jis taip pat paminėjo, jog, bent jau kol kas, pavojaus debesys nėra pakibę virš šių metų rudenį Lietuvoje turinčio vykti pasaulio salės futbolo čempionato – organizatoriai kol kas įspėjamaisiais varpais neskambina.

„Teko bendrauti ir su FIFA dėl ateinančio salės futbolo pasaulio čempionato. Gegužės mėnesį turėjome numatytą burtų traukimo ceremoniją, bet kol kas iš FIFA nesame gavę žinių, jog renginį tektų atšaukti ir traukimas vykti negalėtų.

Jie stebi situaciją ir kol kas iš jų jokių signalų nesame gavę“, – sakė E. Stankevičius.

Futsalo čempionato pradžia numatyta rugsėjo 12-ąją dieną, o finalinės rungtynės turėtų vykti spalio 4-ąją.

Čempionatą transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi