Sportas

2020.03.16 09:08

Prognozės niūrios – NBA į arenas gali grįžti anksčiausiai vasarą

LRT.lt 2020.03.16 09:08

Po to, kai kovo pradžioje laikinai buvo sustabdytas NBA sezonas, buvo priimtas sprendimas jį stabdyti 30 dienų. Tačiau panašu, jog tokio laiko gali nepakakti.

Neseniai JAV išleido rekomendacijas artimiausiu metu nevykdyti jokių viešų renginių, o per du artimiausius mėnesius vieši susibūrimai neturėtų sutraukti daugiau nei 50 žmonių.

Tad yra svarstomi keli variantai – pratęsti čempionatą kovomis be žiūrovų arba startuoti atkrintamosiomis ir rizikuoti jose rungtyniauti su fanais arenose.

Tiesa, toks scenarijus būtų įmanomas nebent pratęsiant pirmenybes jau prasidėjus vasarai, o apie tai jau buvo informuotos ir komandos, kurioms buvo rekomenduota pasirūpinti arenomis ir vasaros metui.

Tačiau tokia įvykių eiga gali kirstis su FIBA turnyrais, kaip, pavyzdžiui, olimpinis atrankos turnyras, kuris vyks birželio pabaigoje. Tai reikštų, jog išlieka reali galimybė, kad lietuviai ten turėtų versti be Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio.

Olimpinių žaidynių startas, jei jos nebus nukeltos, planuojamas liepos 24 dieną, o tai irgi gali riboti kai kurių komandų galimybes išleisti savo žaidėjus.

Šiuo metu koronaviruso diagnozę yra išgirdę trys lygos krepšininkai – Jutos „Jazz“ atstovai Rudy Gobertas ir Donovanas Mitchellas bei Detroito „Pistons“ žaidėjas Christianas Woodas.