Sportas

2015.09.29 12:44

R. Vyšniauskas antrą kartą diskvalifikuotas už dopingo vartojimą

15min.lt2015.09.29 12:44

Sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas antrą kartą karjeroje pagautas vartojantis draudžiamus preparatus. Lietuvos antidopingo agentūra praneša, kad prieš 6 dienas 39 gimtadienį atšventęs R. Vyšniauskas už dopingo vartojimą diskvalifikuojamas dvejiems metams.

Sportininko organizme buvo rasta dehydrochloromethyl–testosterono. Ši medžiaga yra Tarptautiniame standarte – draudžiamų medžiagų sąraše ir priskiriama grupei S1.Anabolinės medžiagos.

Dopingas buvo aptiktas sportininko 2014 metų balandžio 6 dienos mėginyje, kurį Lietuvos antidopingo agentūra paėmė ne varžybų metu.

Sankcija skirta vadovaujantis Pasauliniu antidopingo kodeksu 2009 ir Lietuvos antidopingo taisyklėmis, galiojusiomis pažeidimo padarymo metu. Diskvalifikacijos laikotarpis pradėtas skaičiuoti nuo dopingo mėginio paėmimo dienos.

Pirmą kartą R. Vyšniauskas dėl dopingo vartojimo buvo pagautas dar 1997 metais vykusiame pasaulio čempionate. Tada jis irgi buvo diskvalifikuotas dvejiems metams.

Geriausi sunkiaatlečio sportiniai pasiekimai – bronzos medalis 2005 m. Europos čempionate ir sidabras 2008 m. Europos čempionate.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.