Sportas

2015.09.29 12:09

Lietuvai skirta dar viena vieta pasaulio bokso pirmenybėse Katare

BNS 2015.09.29 12:09

Tarptautinė bokso asociacija AIBA oficialiai informavo, kad Pasaulio čempionate kovos trys Lietuvos boksininkai – kelialapis į pasaulio čempionatą skirtas Mantui Valavičiui (svorio kategorija virš 91 kg). 

Lietuvos sunkiasvoris į pasaulio čempionatą, tarp 24-ių šios svorio kategorijos boksininkų, pateko pagal reitingą.

„Ši žinia man buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Kol kas nerimo daugiau negu džiaugsmo, nes tikrai nesitikėjau vykti į pasaulio čempionatą. Bet emocijos tuoj atslūgs ir reiks kryptingai pradėti pasirengimą. Apie tikslus pasaulio čempionate nespėjau net pagalvoti. Kiekviena kova bus lemiama ir sieksiu pasinaudoti man suteikta galimybe“, – pranešime cituojamas Europos žaidynėse Baku (Azerbaidžanas) penktą vietą užėmęs M. Valavičius.

Kelialapius į spalio 5 d. Dohoje (Kataras) prasidėsiantį pasaulio čempionatą jau anksčiau iškovojo du Lietuvos boksininkai – Europos čempionu tapęs Eimantas Stanionis (svorio kategorija iki 69 kg) ir bronzos medalį pelnęs Evaldas Petrauskas (iki 64 kg).

Europos čempionate debiutavęs 24-erių metų M. Valavičius pralaimėjo aštuntfinalyje. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovojo pirmas šešias vietas Europos čempionate užėmę boksininkai.

„Nors iki pasaulio čempionato liko vos savaitė, tikiuosi spėsiu tinkamai pasirengti. Su treneriu tariamės, kaip kuo produktyviau išnaudoti pasirengimui likusį laiką. Reikia skubiai keisti treniruočių specifiką ir visą dėmesį skirti sparingams, nes pastaruoju metu treniruotėse daugiausia dėmesio skyriau fiziniam pasirengimui, dirbau sporto salėje su svarmenimis. Maniau, kad šių metų sezonas jau pasibaigė“, – teigė pasaulio čempionato dalyviu netikėtai tapęs M. Valavičius.

Pasaulio čempionate bus kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į kitų metų Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpines žaidynes. Sunkaus svorio kategorijoje olimpinis kelialapis atiteks tik pasaulio čempionui. Kitose svorio kategorijose vietas olimpiadoje užsitikrins ir planetos pirmenybių finalininkai.