Sportas

2020.03.15 09:23

Italijos futbolo vadovas ragina UEFA atidėti 2020 metų Europos čempionatą

LRT.lt2020.03.15 09:23

Italijos futbolo federacijos (FIGC) prezidentas Gabriele Gravina tikisi, kad UEFA atidės 2020 metų Europos čempionatą ir po visuotinės krizės, kuri prasidėjo dėl koronaviruso protrūkio, bus pratęsti nacionaliniai čempionatai.

Šiuo metu yra sustabdyti visi penki pagrindiniai Europos šalių čempionatai – Anglijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Taip pat bent savaitei buvo atidėtos kovos UEFA turnyruose.

UEFA antradienį surengs specialią konferenciją, kurioje spręsis viso Europos futbolo ateitis. G. Gravina tikisi UEFA prezidento Aleksandro Čeferino supratimo.

„Mes laukiame UEFA viršūnių susitikimo ir tai, ką pasiūlys Aleksandras Čeferinas. Mes buvome pirmieji, kurie pasiūlė keisti tarptautinių varžybų kalendorių, nes dabar esame toli nuo klubinio sezono pabaigos – tiek šalių čempionatuose, tiek taurės turnyruose, kurie turi būti mūsų prioritetų sąraše“, – teigė FIGC prezidentas.

Kalbėdamas apie pačią krizę, kuri užklupo Italijos futbolą, G. Gravina pridūrė: „Niekas negalėjo įsivaizduoti, kad teks susidurti su tokia ekstremalia situacija. Visą tą laiką bandžiau kalbėti su institucijomis, klubais, federacija ir vyriausybe.

Federacija subūrė visus į vieną grupę ir bendrų pastangų dėka priėjome prie teisingo sprendimo. Italijos futbolas galiausiai parodė savo brandumą ir kolektyvinę atsakomybę.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.