Sportas

2020.03.14 19:35

Po operacijos atsigaunantis Knystautas – apie svajonę vykti į olimpines žaidynes ir laikotarpį be sporto

Brigita Virbalytė, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.03.14 19:35

Dėl koronaviruso grėsmės perkėlus olimpinės atrankos imtynių turnyrus, menka viltis spėti į olimpinį traukinį sužibo Mantui Knystautui. Vienas geriausių šalies graikų-romėnų imtynininkų atlieka reabilitaciją po spalį atliktos operacijos.

„Gydausi traumą, pagal gydytojo rekomendaciją dar liko mėnesis be imtynių, bet jaučiuosi gerai – ranka tvirtėja, lankstumas grįžta, liko mėnesis atkentėti ir pradėsiu po truputį imtyniauti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė imtynininkas.

Po traumos atsigaunančiam imtynininkui Mantui Knystautui – sužibusi viltis patekti į olimpinį traukinį

Skubaus chirurgų įsikišimo M. Knystautui prireikė antrą kartą per metus – 2019-ųjų pradžioje ir rudenį po pasaulio čempionato.

„Pradėjau ruoštis pasaulio čempionatui kiek skubotai, gal buvo per daug imtynių krūvio. Trys savaitės iki pasaulio čempionato pasikartojo trauma, vėl nutrūko du raumenys. Dalyvavau čempionate dar nežinodamas, kad nutrūko, grįžau, pasidariau tyrimus ir pasakė, kad reikalinga skubi operacija. Spalio mėnesį buvo antra operacija ir gydytojas nurodė pusę metų praleisti be imtynių“, – sunkų laikotarpį prisiminė M. Knystautas.

Pats sportininkas kuo greičiau trokšta grįžti ant kilimo, net kartais sapnuoja imtynes. Tiesa, šįkart 2017 metų Europos jaunimo iki 23-ejų metų čempionas žada neskubėti, net jeigu dėl to ir tektų atidėti olimpinę svajonę. Sunkiasvorių iki 130 kilogramų kategorijoje M. Knystautą olimpinės atrankos turnyruose turėjo pakeisti iš lengvesnės svorio kategorijos persikvalifikavęs Romas Fridrikas.

„Atrankos turnyrus perkėlė dėl koronaviruso, bet žiūrėsiu, kaip ranka. Nenoriu rizikuoti, trečia operacija būtų per daug, dėl to iškristų dveji metai be sporto. Tačiau jau ateidamas žinai, kad nutikti gali bet kas ir esi tam pasiruošęs. Skaudu, kad taip nutiko prieš olimpiadą, bet nieko nepadarysi, ruošiuosi kitiems startams ir kitai olimpiadai“, – tęsė imtynininkas.

Tarptautinė imtynių federacija viliasi, kad olimpinės atrankos Europos kvalifikacinis turnyras vyks gegužės viduryje, o paskutinis pasaulio atrankos turnyras – birželio pradžioje. Kol kas Lietuvos graikų-romėnų imtynininkai nėra iškovoję nė vieno olimpinio kelialapio.

„Po operacijos pirmaisiais mėnesiais tikrai neskubėjome ir klausėmės gydytojo rekomendacijų, nes toje vietoje, kur buvo sąnarinė lūpa, kremzlė, dabar susiformavo kaulas. Kaulas turi gyti, o šiai dienai jaučiuosi labai gerai, atrodo, kad galėčiau eiti ir imtyniauti, bet treneriai sako dar palaukti ir neskubėti. Viskas gerai, tikrai nesiskundžiu – nei skauda, nei ką“, – kalbėjo sportininkas.

„Labai laukiau olimpinių žaidynių, čia kiekvieno sportininko svajonė, o jeigu laimi, tai iš viso. Ruošiesi ketverius, tiksliau dešimt metų – nuo tada, kai rimčiau pradedi sportuoti ir galvoti, kad gal kažkada į olimpiadą... Praėję metai buvo atrankiniai, tai praktiškai su viena ranka važiavau į pasaulio čempionatą. Ten buvo tikslas patekti į šešetuką ir iškovoti olimpinį kelialapį. Gavosi, kaip gavosi.

Keturis mėnesius, kai pradedi aktyvesnę reabilitaciją, važinėji dviračiu, bėgi krosus ir eini į baseiną. Gaunasi tos pačios 2-3 treniruotės, tik gal krūvis kai kur lengvesnis“, – pokalbio pabaigoje pridūrė M. Knystautas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt