Sportas

2020.03.14 07:29

Koronaviruso grėsmė darbo ieškančius lietuvius krepšininkus gali nublokšti į Lotynų Ameriką

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.03.14 07:29

Vieną dieną rūpiniesi sportine forma ir gerais komandos rezultatais, kitą – atsiduri nežinomybėje. Toks scenarijus ištiko Lietuvoje bei daugelyje užsienio valstybių rungtyniaujančius krepšininkus, kuriems tenka sukti galvą, ką daryti likus be darbo net neįpusėjus kovo mėnesiui. 

Penktadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdyje buvo nuspręsta anksčiau, nei buvo numatyta, nutraukti čempionatą, taip paskelbiant sezono pabaigą ir nugalėtojus. Daugelyje kitų Europos krepšinio pirmenybių bei tarptautinių klubinių čempionato atvejų pasirinkta kuriam laikui „įšaldyti“ sezoną su viltimi jį pratęsti.

Visgi niekas nėra apdraustas, artimiausiu metu LKL pavyzdžiu gali pasekti ir kitų Europos šalių lygos ar tokie turnyrai kaip Eurolyga ar Europos taurė. Viskas priklausys tik nuo tuo, ar visame pasaulyje bus suvaldyta koronaviruso grėsmė ir ar bus stabilizuota situacija.

Su portalu LRT.lt bendravęs krepšinio agentas Evaldas Rimkus šyptelėjo, kad, vos grįžęs po atostogų Vietname, nespėja krauti mobiliojo telefono. Žinios apie sustabdytą LKL čempionatą krepšininkus paliko nežinioje ne tik dėl likusios sezono dalies, bet ir dėl finansinio aspekto.

„Susidarė rimta situacija. Krepšininkai planavo savo pajamas. Dalis jų turi šeimas, yra pasiėmę paskolas. Viskas staiga užsidarė ir atsiduri nežinomybėje. Niekas nežino, kas bus ateityje. Tarsimės su advokatais, ką darysime toliau. Manau, 50–70 proc. mano klientų eis į teisminius ginčus su klubais dėl likusios kontrakto dalies“, – sakė krepšinio agentas.

Tarpsezonio darbo krūvį primenantis kovo mėnuo diktuoja visiškai kitokias krepšinio rinkos sąlygas nei vasarą. Šiuo metu daugelyje Europos lygų užsivėrė žaidėjų registracijos langas, o situaciją apsunkina ir dėl koronaviruso grėsmės sustabdytos pirmenybės.

Žaisti pasirengę krepšininkai savo agentus, anot E. Rimkaus, atakuoja skambučiais bei prašymais surasti darbovietę tose rinkose, kur dar galima žaisti ir gauti stabilų atlyginimą.

Viena iš tokių krypčių, į kurią netrukus gali patraukti ir lietuvių krepšininkai – Lotynų Amerika. E. Rimkaus teigimu, jis jau dabar sulaukia užklausų dėl lietuvių, kurie galėtų atvykti žaisti į tokias valstybes kaip Meksika.

„Ne visos rinkos yra užsidariusios, vienas iš galimų variantų lieka Lotynų Amerikos šalys. Šie čempionatai vyksta vasaromis, tačiau atlyginimai yra stabilūs ir išmokami. Lietuviams krepšininkams šioje rinkoje įmanoma uždirbti apie 6–10 tūkstančių JAV dolerių per mėnesį“, – tvirtino E. Rimkus.

Dar viena šiuo metu mažiau tikėtina galimybė žaisti krepšinį ir užsidirbti – Iranas. Šiuo metu vienu iš aktyvesnių koronaviruso židiniu tapusi šalis planuoja atnaujinti krepšinio pirmenybes balandžio pradžioje.

Jei situacija Irane pasikeistų į gera, lietuviai rinkoje būtų patrauklūs kandidatai papildyti šios valstybės krepšinio klubus.

„Irano rinkoje ypač vertinami lietuviai ir serbai. Dabar Irane sunkiau įsidarbinti amerikiečiams krepšininkams, taip susiklostė dėl politinių priežasčių. Visgi situacija dėl Irano paaiškės tik tuomet, kai ateis sprendimai atnaujinti čempionatą“, – kalbėjo E. Rimkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.