Sportas

2020.03.13 13:05

Du sezono užbaigimo scenarijus svarsčiusi LKL vadovybė: mums svarbiausia gyvybės

LRT.lt 2020.03.13 13:05

LKL penktadienį priėmė precedento Lietuvoje neturintį sprendimą stabdyti Lietuvos čempionato kovas ir čempionu paskelbti Kauno „Žalgirio“ klubą. Tai padaryta dėl pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos.

Analogiškas sprendimas visoje Europoje kol kas priimtas tik Ukrainoje, kur čempionatas taip pat yra sustabdytas.

„Visi žinome, kodėl buvo priimtas toks sprendimas. Esame ligos pavojuje ir mums svarbiausia – gyvybės. Esame lyga, kuri Lietuvoje tikriausiai surenka didžiausią auditoriją. Per vienerias rungtynes gali būti nuo 1500 iki 5000 ar net 10 tūkst. žiūrovų. Taip atsiranda galimybė plisti virusui.

Neturime pamiršti apie žaidėjus. Jeigu toliau tęstume čempionatą be žiūrovų, vis tiek arenose būtų apie 60-80 žmonių, nes kitaip rungtynės negalėtų vykti.

LKL dėl koronaviruso nutraukiamas ir nebevyks: nugalėtoju skelbiamas „Žalgiris“

Reaguojame į Vyriausybės sprendimus. Mūsų manymu, kad šis, koronaviruso, klausimas neišsispręs per tris ar keturias savaites. Turbūt girdėjote mūsų Sveikatos apsaugos ministro (SAM) Aurelijaus Verygos, komentarą, kad viskas gali užtrukti.

Negalime rizikuoti sveikatomis, daug užsieniečių žaidėjų nori išvažiuoti. Turėjome konstruktyvų valdybos posėdį. Visi kalbėjomės, o man tik reikėjo vesti susirinkimą“, – kalbėjo R. Milašius.

Spaudos konferencijos įrašas:

LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas teigė, kad už čempionato nutraukimą balsavo 9 klubai, tik vienas buvo prieš, dar du LKL valdybos nariai (R. Brazauskas ir R. Milašius) susilaikė.

Teigama, kad variantas sustabdyti čempionatą tik kuriam laikui svarstytas net nebuvo. Buvo du variantai – nutraukti čempionatą apskritai arba vykdyti jį be žiūrovų.

Vienas už čempionato nutraukimą pasisakiusių – Utenos „Juventus“ vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas kalbėjo apie galimas skaudžias pasėkmes klubų vadovams, jeigu koronavirusu užsikrėstu vienas iš krepšininkų.

„Nemanau, kad žaidėjai norėtų dalyvauti čempionate, jausdami ligos grėsmę. Daugelis krepšininkų yra jauni ir turi žmonas. Turi ir besilaukiančias žmonas ar mažus vaikus. Užsikrėtimo galimybė išlieka ir matome, kas dedasi Estijoje. Mes į tai atsižvelgiame kaip klubų vadovai.

Atsiranda galimi žaidėjų mirties scenarijai. Ant kieno pečių tokiu atveju krenta atsakomybė? Atsakomybė krenta ant klubo vadovų pečių, kurie nesiėmė ryžtingų veiksmų. Negalėjome pasielgti neatsakingai. Mums yra svarbi žaidėjų sveikata“, – tvirtino su žiniasklaida bendravęs Ž. Urbonas.

LKL sprendimu antrąją vietą šiame sezone užima Vilniaus „Rytas“, trečiąją – Panevėžio „Lietkabelis“.

Antrojo diviziono, NKL pirmenybių vadovai, kol kas yra nusprendę turnyrą tęsti, o rungtynes vykdyti be žiūrovų.