Naujienų srautas

Sportas2020.03.12 19:51

Paskutiniame biatlono sezono sprinte – įskaitiniai Vytauto Strolios taškai

LRT.lt 2020.03.12 19:51

Įsismarkavęs koronavirusas paveikė ir pasaulio biatlono taurės varžybų sezoną. Praėjusią savaitę Čekijoje biatlonininkai galynėjosi prie tuščių tribūnų, šiandien Suomijoje startavusiame etape visų dalyvių – sportininkų, trenerių, personalo, organizatorių ir aistruolių – skaičius negali viršyti 500, tuo tarpu kitą savaitę Norvegijoje turėjęs vykti sezono finalas buvo apskritai atšauktas, rašoma pranešime spaudai.

Paskutiniame sezono sprinte Vytautas Strolia šeštą kartą iškovojo įskaitinius pasaulio taurės taškus. 10 km varžybose jis prašovė sykį bei užėmė 32 vietą (šaudymas 1+0).

Po pirmo šaudymo ruožo lietuvis buvo 59-as, antrojo – 38-as, o dėka sėkmingo paskutinio distancijos rato iki finišo palypėjo dar šešiomis pozicijomis aukštyn.

„Su viena bauda norėtųsi būti aukščiau, nes trasoje važiavosi neblogai. „Kojomis“ pralošimas buvo nemažas, tad varžybas galiu vertinti septynetu-aštuonetu“, – pasirodymą įvertino V.Strolia.

Lietuvos biatlonininkas po Naujųjų į geriausiųjų 40-uką sprinte prasibrovė visada, išskyrus praėjusią savaitę – Čekijoje jis prašovė net keturis kartus bei liko 68-as. Baudos ratų jis neišvengė ir estafetėje.

„Po Čekijos etapo pabuvau pusdienį namie ir tai šiek tiek atlaisvino mintis. Tai padėjo, nebuvo labai didelio streso ir stengiausi nekreipti dėmesio – čia biatlonas, čia būna visko. Šiandien susikoncentravau į darbą šaudykloje ir tas pavyko“, – teigė V.Strolia.

2019-2020 metų sezonas anykštėnui tapo geriausiu karjeroje. Bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje lietuvis jau iškovojo 78 taškus bei rikiuojasi 49-as, o pagal taškus sprinto rungtyje (68 tšk.) yra 32-as. Sužibėti pavyko ir svarbiausiuose sezono startuose: pasaulio čempionate jis buvo 28-as, Europos čempionate – ketvirtas.

„Faktas, kad šis sezonas yra geriausias karjeroje, bet esu toks žmogus, kad visada būsiu kažkuo nepatenkintas. Smagu, jog pavyksta judėti į priekį, bet man norisi kuo daugiau, norisi toliau tobulėti“, – rezultatų nesureikšmino V.Strolia.

Ketvirtadienio sprinte ir vėl triumfavo norvegas Johannesas Thingnesas Boe, pranokęs prancūzus Martiną Fourcade (atsiliko 21,1 sek.) ir Emilieną Jacquelin (22,3 sek.). Visi trys prizininkai šaudė be klaidų. Tomas Kaukėnas liko vos per 0,6 sek. nuo patekimo į persekiojimą bei užėmė 61 vietą (1+0, atsiliko 2 min. 25,8 sek.), o Karolis Dombrovskis buvo 69-as (1+2, atsiliko 2 min. 45 sek.).

Nors bendroje įskaitoje 10-čia taškų pirmauja M.Fourcade, lenkiantis J.Boe, būtent norvegas paskutinę asmeninę rungtį pradės būdamas lyderiu. Pagal IBU taisykles, du blogiausi startai nėra įtraukiami skaičiuojant bendrąją įskaitą, tad prancūzas dar neteks 29 taškų, tuo tarpu du etapus dėl tėvystės atostogų praleidęs J.Boe – nė vieno.

Nacijų taurės įskaitoje lietuviai žengia 16-i (3611 tšk.), o už mūsiškių rikiuojasi lenkai (3513 tšk.), estai (3485 tšk.) bei suomiai (3420 tšk.). Jei po sekmadienį vyksiančių mišrių estafečių bei vienetų mišrių estafečių varžybų Lietuvos vyrų komanda bus geriausiųjų 17-uke, kitą sezoną, kada vyks atranka į Pekino olimpines žaidynes, pasaulio taurės asmeninėse rungtyse taškus galės rinkti nebe trys, o keturi lietuvių biatlonininkai.

Penktadienį moterų sprinto rungtyje startuos Natalija Kočergina bei Gabrielė Leščinskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi