Sportas

2020.03.12 17:11

Prancūzijos spauda: dėl koronaviruso Europos futbolo čempionatas bus nukeliamas į 2021-uosius

LRT.lt2020.03.12 17:11

Didžiausias Prancūzijos sporto dienraštis „L`Equipe“ skelbia, kad UEFA kitą savaitę praneš ne tik apie stabdomą Čempionų lygos ir Europos lygos turnyrus, bet ir apie nukeliamą Europos futbolo čempionatą.

Ketvirtadienį dar labiau įsibėgėjus pasaulinei koronaviruso pandemijai UEFA pranešė, kad kovo 17 dieną visos šios organizacijos šalys narys rinksis į neeilinį susirinkimą, kuriame bus sprendžiama, ką daryti su tarptautiniais turnyrais.

Šiuo metu UEFA Čempionų lygos ir Europos lygos varžybos nėra nutrauktos, ketvirtadienio vakarą Europos lygos vyks šešerios rungtynės Glazge, Pirėjuje, Stambule, Frankfurte, Volfsburge, Lince.

Kai kurios bus vykdomos be žiūrovų, bet pavyzdžiui „Rangers“ ir „Bayer“ mače Škotijoje apribojimų nebus.

Vis dėlto „L`Equip“ teigia, kad kitą savaitę UEFA ne tik sustabdys šiuos du turnyrus, bet ir paskelbs apie 2020 m. Europos čempionato nukėlimą į kitus metus.

Birželio 12–liepos 12 d. turintis vykti Europos čempionatas yra ypatingas, nes mini 60 m. Europos čempionatų jubiliejų. Jis numatytas 12-oje Europos miestų – Londone, Miunchene, Romoje, Baku, Sankt Peterburge, Budapešte, Bukarešte, Amsterdame, Bilbao, Glazge, Dubline ir Kopenhagoje.

Pagrindinė nukeliamo čempionato priežastis – sustabdžius kitus turnyrus, reikės laiko jiems užbaigti. kalbama tiek apie Čempionų ir Europos lygas, tiek apie sustabdytus nacionalinius čempionatus (šiuo metu jie sustabdyti Ispanijoje, Italijoje ir Danijoje).

Be to, kitos rinktinės kovo pabaigoje turi žaisti UEFA Tautų taurės turnyro atkrintamąsias varžybas, kuriose turi paaiškėti dar 4 Europos čempionato dalyvės.