Naujienų srautas

Sportas2020.03.12 15:13

Sprendimas dėl rusų lengvaatlečių olimpinėse žaidynėse – neutralių statusą gaus tik 10 atletų

LRT.lt 2020.03.12 15:13

Pasaulinės lengvosios atletikos (IAAF) taryba nusprendė skirti 10 mln. JAV dolerių baudą Rusijos lengvosios atletikos federacijai (RusAF) dėl sukčiavimo dopingu. Taip pat sumažintas į Tokijo žaidynes priimamų rusų lengvaatlečių skaičius.

IAAF nusprendė, kad 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse su neutralių atletų statusu galės dalyvauti tik 10 lengvaatlečių iš Rusijos. Tai galios visiems renginiams, išskyrus vienos dienos varžybas.

Tiesa, sprendimas bus sustabdytas, jeigu rusai iki liepos 1 dienos nesumokės bent 5 mln. dolerių iš skirtos 10 mln. baudos.

Likusių 5 mln. dolerių mokėjimas bus sustabdytas dvejiems metams ir turės būti sumokėti, jeigu Rusija dar kartą nusižengs arba nepadarys rimtų žingsnių, kad ši situacija pasitaisytų.

Šios naujienos turėtų patikti šuolininkei į aukštį Marijai Lasickienei, kuri dėl Rusijos dopingo skandalo buvo priversta praleisti Rio olimpines žaidynes. Sportininkė yra pasaulio čempionė ir absoliučiai geriausia šuolininkė į aukštį šiuo metu. Ji ne kartą viešai kritikavo RusAF ir jos požiūrį į dopingo skandalą bei organizacijos neveiksnumą.

Į aukso medalį Tokijuj turėtų pretenduoti ir pasaulio šuolių su kartimi čempionė Anželika Sidorova bei 2019 m. pasaulio vicečempionas 110 m. bėgime su barjerais Sergejus Šubenkovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi