Naujienų srautas

Sportas2020.03.12 10:50

Viruso kontekste Jasikevičius panikos nejaučia: reikia šiek tiek pakentėti

LRT.lt 2020.03.12 10:50

Europą vis smarkiau rakinant koronavirusui, Kauno „Žalgirio“ grafikas, bent jau kol kas, nesikeičia – kauniečiai ketvirtadienį turi išvykti į Barseloną, kur penktadienį susikaus su vietos komanda.

Ispanijos krepšininkai pastaruoju metu Eurolygoje yra ant bangos ir yra laimėję jau devynis kartus iš eilės.

Paskutinį kartą katalonai nesėkmės skonio Europoje ragavo dar sausį, kai išvykoje neprilygo Tel Avivo „Maccabi“.

Pirmas rungtynes Kaune Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai laimėjo 93:86.

Verta paminėti, jog Ispanijoje buvo sustabdytas vietos čempionatas, o visas likusias Eurolygos namų rungtynes šalies komandos Eurolygoje žais už uždarų durų. Tą savo kailiu pajaus ir „Žalgiris“.

Prieš kelionę su žurnalistas bendravęs Šarūnas Jasikevičius aptarė susidariusią situaciją Europos sporte, savo komandos šansus ir laukiantį vienų iš Eurolygos favoritų iššūkį.

„Nėra tai, kad pas mus būtų kažkoks didžiulis nerimas, vėl, mūsų valstybėje situacija yra kontroliuojama, aišku, kad kažkada tai ateis ir laukiame visų sprendimų. Iš mūsų pusės klausti nėra labai logiška, nesame šios srities specialistai.

Savo nuomonę turiu, bet nesinori nei kažko šnekėti, nei klaidinti žmonių. Bus pasakyta, esame darbuotojai ir elgsimės taip, kaip pasakys", – kalbėjo Š. Jasikevičius.

– Barselonoje laukia žaidimas be žiūrovų, ar toks žaidimas apskritai yra logiškas?

– Manau, kad nėra logiškas, bet yra situacija tokia, kokia yra. Manau, kad virusas pats rodo, reikia tikėtis, kad su geromis prevencinėmis situacijomis mes per 2-3 savaites sugrįšime į kažkokią normalybę, ar bent taip rodo valstybės, kurios rimtai žiūri.

Visiems reikia šiek tiek pakentėti, yra kaip yra, jei bus nuspręsta stabdyti, nežaisime, bandysime iš tos situacijos lipti. Visi esame žmonės, laukiame informacijos, bet tuo pačiu ir dirbame savo darbą.

– Ar kažkokių žinių iš lygos yra, kad būtų galima stabdyti pirmenybes?

– Čia tikrai ne man klausimas, aš nebendrauju su tomis institucijomis, daugiau bendrauju su savo personalu, žaidėjais.

– Ar teko bendrauti su žaidėjais šia tema, apie kelionę į Barseloną?

– Neteko, nebendraujame tokiomis temomis, gal kažkiek tai aptariame, bet nediskutuojame.

– Kalbant apie rungtynes, „Barcelona“ iškovojo devynias pergales iš eilės, kaip reikės juos stabdyti?

– Kaip ir prieš pirmas rungtynes šnekėjome, tai komanda, kuri turi visas galimybes laimėti Eurolyga, man jie yra favoritai, kartu su „Anadolu Efes“ ir „Real“, tai komanda, kuri gali įjungti dar vieną pavarą, kai situacija suprastėja.

Daug veteranų, išreikštas lyderis, išreikštos antros ir trečios opcijos. Aukšto lygio varžovas ir visada reikia stengtis pradėti nuo gynybos. Pas mus, kai pradėjome geriau pulti, pradėjo šlubuoti gynyba, tokia žmogaus natūra, ko gero, taip kad norėčiau akcentuoti gynybą.

Ją akcentuoju visada, bet pastaruoju metu kažkaip nepavyksta.

– Dėl gynybos – tai kažkokie atsipalaidavimo ženklai?

– Tai yra žmogaus natūra – kai geriau užpuoli, pradedi prasčiau gintis. Tą akcentuojame, taip neturi būti, bet, vis dėlto, nepavyksta.

– Jūsų komanda taip pat ant bangos, nepaisant nesėkmė Sankt Peterburge ar buvo galima padaryti kažkokių papildomų išvadų po pralaimėjimo „Zenit“ komandai?

– Ne, manau, kad tos išvados paprastos – mes kažkur neatsistatėme po rungtynių su „Chimki“, visų pirma psichologiškai, gal pagalvojome, kad „Zenit“ galime nugalėti lengviau, stengėmės žaidėjus nuteikti didžiulei fizinei kovai, bet ją pralaimėjome.

Yra daug rungtynių, nesinori pasiaiškinimų, bet reikia suprasti.

– Dėl patekimo į atkrintamąsias kovoja devynios komandos, kaip visa tai atrodo jūsų akimis?

– Sąžiningai, yra tik vienas kelias – išlošti. Daug čia gali galvoti, ateina rezultatai, ateina vakaras, vyksta treniruotė, kartais žaidėjai pasilieka mėtyti, žiūrime konkrečias rungtynes.

Pažiūri, užmeti akį, bet grįžti prie to paties – kol viskas yra tavo rankose, yra tik vienas kelias. Daugiau negalime kažko mąstyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi