Sportas

2020.03.11 08:39

Koronavirusas ir NBA: svarstomi variantai stabdyti pirmenybes arba kelti rungtynes į kitus miestus

LRT.lt 2020.03.11 08:39

Koronaviruso grėsmei plintant Europoje, vis sparčiau ji didėja ir JAV, taip liesdama ir šalies sporto renginius. NBA taip pat yra pasirengusi reaguoti į susiklosčiusią situaciją.

Kaip praneša ESPN apžvalgininkas Adrianas Wojnarowskis, diskusijų metu buvo iškelta galimybė perkelti kai kurias rungtynes į tuos miestus, kuriuose viruso protrūkių dar nebuvo.

Jei virusas kažkurią komandą iš jos arenos priverstinai iškeltų ilgesniam laikui, rungtynės galėtų būti perkeliamos į jų varžovų arba apskritai neutralią areną.

NBA svarsto įvairias galimybes, tarp jų – ir žaidimas be žiūrovų arba bendras čempionato sustabdymas, tačiau tuo pačiu pripažįsta, jog sprendimas yra sunkus, nes sunku iki galo suprasti, koks viruso mastas šiuo metu yra šalyje.

Trečiadienį ir ketvirtadienį NBA vadovai planuoja susisiekti su visų lygos komandų vadovais ir aptarti, kokių veiksmų reikėtų imtis.

Kol kas neatsirado nė vienos komandos, kuri savanoriškai sutiktų sirgaliams lankytis jų namų rungtynėse. Net ir dar neįvykus minėtiems skambučiams, komandos daug bendrauja tiek tarpusavyje, tiek ir su sveikatos apsaugos ekspertais.

San Francisko miesto sveikatos apsaugos pareigūnai kol kas nesiėmė veiksmų dėl „Golden State Warriors“ komandos žaidimo už uždarų durų, tačiau pranešama, jog diskusijos apie tai vyksta.

Tiesa, būtent „Warriors“ yra daugiausiai pajamų per vienerias namų rungtynes generuojanti komanda (pajamos siekia 3,6 – 3,8 milijono JAV dolerių), tad sunku tikėtis, jog komanda lengvai pasiryžtų tokiam žingsniui.

NBA jau uždraudė į rūbines patekti žurnalistams ir teigia, jog tai bus bent laikina išeitis dabartinėje situacijoje.