Naujienų srautas

Sportas2020.03.10 14:25

„Žalgiris“ koronaviruso fone: tuščios tribūnos Barselonoje, Kaunas – laikini „AX Armani“ namai?

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.03.10 14:25

Atšaukti sporto renginiai Italijoje, UEFA čempionų lygos atkrintamųjų varžybos be žiūrovų, neutraliose arenose Europos krepšinio taurių turnyrus žaidžiantys klubai – koronaviruso grėsmė privertė gerokai pakeisti viso pasaulio sporto varžybų eigą ir tvarkaraščius. Valdžios įvesti draudimai dėl susibūrimo masiniuose renginiuose Ispanijoje netrukus gali paveikti Kauno „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje.

Lemiamą reguliariojo sezono pabaigos atkarpą pasitinkantys žalgiriečiai jau šį penktadienį Barselonos „Palau Blaugrana“ arenoje dėl itin svarbaus taško turnyro lentelėje kovos su vietos „Barcelona“ klubu.

Dar prieš dvikovą su Katalonijos ekipa tapo aišku, kad kitą savaitę (kovo 18 d.) šalia „Palau Blaugrana“ arenos esančiame „Camp Nou“ stadione vyksiančios UEFA čempionų lygos aštuntfinalio atsakomosios rungtynės tarp „Barcelona“ ir „Napoli“ klubų bus organizuojamos už uždarų durų.

Toks likimas panašu laukia ir „Žalgirio“ bei „Barcelona“ Eurolygos rungtynių Katalonijos sostinėje.

Apie tai portalui LRT.lt pasakojo Kauno klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

„Eurolyga stengiasi nesikišti į reikalus dėl koronaviruso ir vadovaujasi skirtingų valstybių valdžių nutarimais, – aiškino P. Motiejūnas. – Manau, kad su „Barcelona“ klubu tikrai įvyks. Klausimas, ar dvikovoje bus žiūrovai. Yra didelė tikimybė, kad rungtynės vyks be žiūrovų. Naujausią informaciją gausime ir patvirtinsime šiomis dienomis.“

Jeigu „Barcelona“ ekipa sprendžia sirgalių buvimo tribūnose klausimą, Tel Avivo „Maccabi“ klubo vadovybė turi taikytis prie šviežiai priimtų griežtų Izraelio valdžios sprendimų ir ieškoti papildomų išeičių iš sudėtingos situacijos.

Izraelyje dar pirmadienį buvo sustiprintos visos saugumo priemonės dėl koronaviruso grėsmės. Valdžios atstovai išleido nutarimą skelbiantį, kad kiekvienas į šalį atvykęs žmogus turi praleisti 14 dienų karantine.

Jau ketvirtadienį „Maccabi“ ekipa namuose turėtų priimti Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus. Žinoma, kad ispanų ekipos atstovai dviem savaitėms Izraelyje neužsibus. Šiuo atveju padaryta išimtis – Izraelio Sveikatos ministerija išrūpina specialius trumpalaikius leidimus.

P. Motiejūno teigimu, panašiai turėtų būti sutvarkytas ir „Žalgirio“ klubo atvykimo į Izraelį klausimas. Rungtynes su „Maccabi“ kauniečiai „Menora Mivtachim“ arenoje turi žaisti kovo 26-ąją.

„Informacija yra tikslinama nuolat, todėl viskas gali labai greitai pasikeisti. „Maccabi“ klubas bendradarbiauja su valdžios atstovais. Specialius leidimus ir patekimą į šalį gauna su komanda atvykęs personalas. Žinoma, šiuo atveju kalbama tik apie krepšininkus, trenerių kolektyvą, vadovus, tačiau ne apie sirgalius“, – tvirtino komandos vadovas.

Eurolygos klubų komunikacija su turnyro vadovybe tapo lygiai tokia pat dažna, kaip ir iš viso pasaulio nuolat gaunami pranešimai dėl koronaviruso grėsmės.

Besikeičianti situacija atskirose valstybėse gali greitai sujaukti artimiausius planus, todėl klubai stengiasi suremti pečius ir ieškoti bendrų sprendimų. Vienas tokių pavyzdžių – neutralių arenų ieškojimas rungtynes Eurolygos ir Europos taurės turnyruose turintiems žaisti Italijos klubams.

Pagalbos ratą dėl koronaviruso kenčiančių valstybių komandoms yra pasiruošęs užmesti ir „Žalgirio“ klubas bei pasiūlyti savo namų arenos paslaugas. Tiesa, tam yra papildomų sąlygų.

„Eurolygos ir Europos taurės turnyro rungtynėms Italijoje ieškomos neutralios arenos. Šiuo klausimu buvo kreiptasi ir mus. Vyksta nuolatinė paieška. Visų Italijos komandos namų rungtynės yra planuojamos organizuoti neutraliose aikštėse“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

Kitą savaitę „Žalgirio“ arenoje vyksta paroda, todėl artimiausiu metu neturime galimybių įsileisti kitų klubų. Vėliau – žiūrėsime ir tikrai tokios galimybės neatmetama. Siūlome patys tokią galimybę Eurolygai. Vėlgi nebent pasikeistų situacija dėl koronaviruso Lietuvoje.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi