2020.03.10 07:08

NBA naktis: „Bucks“ vargas dėl traumų, įsibėgėję „Raptors“ ir liūdnai pasibaigęs „Hornets“ lyderio šou

LRT.lt2020.03.10 07:08

NBA reguliariajame sezone sužaistos trejos rungtynės, kuriose pergales šventė Atlantos „Hawks“, Toronto „Raptors“ ir Denverio „Nuggets“ ekipos.

Trečią iš eilės pralaimėjimą patyrė sezono lyderė Milvokio „Bucks“ (53-12) ekipa, išvykoje 95:109 (24:39, 30:23, 17:14, 24:33) nusileidusi Denverio „Nuggets“ (43-21).

Šis pralaimėjimas neturėtų stebinti, nes „Bucks“ vertėsi be šešių rezultatyviausių savo žaidėjų, tarp kurių ir neabejotinas komandos lyderis Giannis Antetokounmpo, Khrisas Middletonas, Ericas Bledsoe bei George`as Hillas.

„Nuggets“ ekipai šis mačas buvo puikus šansas pataupyti jėgas, nes dabar komandos laukia kelionių maratonas – iš 8 būsimų rungtynių Denverio ekipa septynerias žais išvykoje.

Didžiąją dalį reikalų „Nuggets“ sutvarkė iki pertraukos, kai pirmavo 62:54, tiesa, „Bucks“ antrą ketvirtį užbaigė atkarpa 18:10. Vis dėlto vos su 9 žaidėjų rotacija pasipriešinti Denverio ekipai nepavyko.

„Nuggets“: J. Murray`us 21, P. Millsapas (10 atk. kam.) 20, J. Grantas 19, G. Harrisas 15.

„Bucks“: K. Korveris (5/11 trit.) 23, S. Brownas 16, R. Lopezas 11, D. J. Wilsonas 10.

Įspūdingas mačas sužaistas Atlantoje, kur vietos „Hawks“ (20-46) po dviejų pratęsimų 143:138 (32:32, 34:31, 32:31, 24:28, 21:16) patiesė Šarlotės „Hornets“ (22-42).

Įdomu, kad „Hawks“ lyderis Trae Youngas galėjo užbaigti šias rungtynes dar per pagrindinį laiką, kuomet likus žaisti 1,8 sek. ir „Hornets“ pirmaujant 122:121 stojo mesti baudų. Vis dėlto gynėjas antrąją baudą prametė, tad komandos žaidė pratęsimą.

Pirmajame pratęsime T. Youngas pelnė 7 iš 9 savo komandos tašku, tačiau pačioje pratęsimo pabaigoje karjeros mačą žaidęs Terry Rozieras galvojo, kad išplėš „Hornets“ komandai pergalę.

Likus žaisti 0,8 sek. teisėjai užfiksavo pražangą prieš „Hornets“ lyderį – sprendimas buvo priimtas po vaizdo peržiūros. Tačiau gynėjas baudų mesti nespėjo, kai „Hawks“ treneris pasinaudojo galimybę užginčyti teisėjų sprendimą. Šie dar kartą ėjo peržiūrėti epizodo ir dabar nusprendė, kad puolime prasižengė pats T. Rozieras.

„Nesvarbu, ką aš galvoju, turiu truputį galvoti apie tai, ką kalbu. Žinoma, kad aš nesutinku su tokiu sprendimu. Tikėjausi mesti baudas“, – po mačo sakė T. Rozieras.

Antrajame pratęsime T. Rozieras pelnė visus 7 komandos taškus, ypač įspūdingas buvo išlyginamasis tritaškis likus žaisti 25 sek., tačiau tai buvo paskutinis „Hornets“ taškas. Rungtynės baigėsi penkiais taikliais „Hawks“ žaidėjų baudų metimais.

„Hawks“: T. Youngas (6/13 trit., 16 rez. perd.) 31, J. Collinsas (12/13 dvit., 11 atk. kam.) 28, T. Grahamas 22, D. Dedmonas 14.

„Hornets“: T. Rozieras (8/13 trit.) 40, D. Grahamas (4/14 trit., 10 rez. perd.) 27, C. Martinas (5/6 trit.) 23.

Trečiose vakaro rungtynėse Toronto „Raptors“ (46-18) išvykoje 101:92 (27:22, 30:29, 19:19, 25:22) palaužė Jutos „Jazz“ (41-23) krepšininkus, taip iškovodami ketvirtąją pergalę iš eilės.

Atkaklia kova iki paskutinių minučių pažymėtose rungtynėse „Raptors“ nesutriko, kai sužaidus vos dvi minutes iš žaidimo dėl traumos iškrito Normanas Powellas, per pastarąsias dvejas komandos rungtynes pelnęs 68 taškus.

Rungtynių pabaigoje dėl techninių pražangų iš aikštės pašalinti buvo OG Anunoby ir Rudy Gobertas, o „Jazz“ neatlaikė varžovų tikslių atakų. „Raptors“ kovą dėl kamuolių laimėjo net 53-34, taip pelnydami daugiau taškų antraisiais šansais (14-8).

Sezono rekordą pasiekė penkis tritaškius pataikęs Serge`as Ibaka, netoli trigubo dublio buvo Paskalis Siakamas ir „Raptors“ po šio pergalės įsitvirtino antroje Rytų konferencijos vietoje, jau keturiomis pergalėmis lenkdama Bostono „Celtics“.

„Jazz“: J. Inglesas (4/8 trit.) 20, R. O`Neale`as (7 atk. kam.) 15, M. Conley 13, D. Mitchellas (4/16 metim.) 11.

„Raptors“: S. Ibaka (5/7 trit., 13 atk. kam.) ir P. Siakamas (11 atk. kam., 8 rez. perd.) po 27, K. Lowry 21.