Sportas

2020.03.09 19:32

Virusas tuščiuose Italijos stadionuose: nepatenkinti treneriai, kaukėti žaidėjai aikštėje ir katalonų valdžios prašymas

LRT.lt2020.03.09 19:32

Pastaroji savaitė Italijos futbolui nebuvo įprasta – šalyje vis sparčiau plintantis koronavirusas keičia lygų planus ir verčia žaidėjus imtis neįprastų veiksmų aikštėje ir greta jos.

Žavesį be sirgalių praradęs Italijos gigantų susidūrimas

Sekmadienio vakarą vykusios Italijos čempionato rungtynės Turine tarp vietos „Juventus“ ir Milano „Inter“ turėjo tapti tikra puošmena – komandos vis dar aktyviai kovojo dėl pirmosios vietos lentelėje ir šis susitikimas turėjo reikšmingos įtakos – Turino komanda laimėjo mačą 2:0 ir taip atitrūko nuo savo konkurentų ir vėl įsitaisė pirmoje lentelės vietoje.

Visgi dalį žavesio iš rungtynių atėmė tai, jog akistata vyko be žiūrovų. Tai ne itin patiko „Juventus“ strategui Maurizio Sarri, kuris po rungtynių išdėstė savo nuomonę šalies žiniasklaidai.

„Aš esu treneris ir galiu kalbėti apie futbolą ir labai atsargiai žiūriu į tuos, kurie galvoja, kad žino viską. Aš nežinau, kaip elgtis dabar yra teisinga.

Tačiau turiu paklausti, ar teisinga yra atimti dvi valandas pramogos iš tų, kurie yra įstrigę namuose, ar visgi grėsmė yra tikra. Tikrai nežinau atsakymų į šituos klausimus“, – sakė M. Sarri.

Tuo tarpu aštriais pasisakymais įprastai pasižymintis Milano klubo treneris Antonio Conte šį kartą liko kiek atsargesnis.

„Visi turime šeimas, tad natūralu, kad kyla susirūpinimas. Sunku apsimesti, kad niekas nevyksta. Su kai kuriomis situacijomis tvarkytis nėra lengva, tai labai delikati situacija.

Esame žmonės, turime savo mylimus žmones ir tikiuosi, kad galų gale bus priimti teisingi sprendimai, kurie apsaugos visus. Valdžia turės priimti tuos sprendimus, o mes turėsime sutikti su jų pasiūlymais“, – kalbėjo emocingasis italas.

Iš situacijos savotiškai pasijuokė ir Turino komandos lyderis Cristiano Ronaldo – šis dar prieš rungtynes, eidamas iš komandos autobuso, šmaikščiai imitavo rankų sumušimus su jo neva laukiančiais sirgaliais.

Antrajame divizione futbolininkai į aikštę žengė su apsauginėmis kaukėmis

Tuo tarpu antroje šalies lygoje žaidžiančios „Pescara“ komandos futbolininkai savo susirūpinimą išreiškė dar rimčiau – prieš rungtynes su „Benevento“ ekipos nariai į aikštę žengė su apsauginėmis kaukėmis ant veidų.

Vėliau sekusiame pranešime klubas paaiškino savo poziciją.

„Kadangi esame susirūpinę savo ir varžovų sveikata, į rungtynes išėjome su apsauginėmis kaukėmis. Jas nusiimsime tik tuo atveju, jei teisėjas to paprašys, nes tokio atvejo taisyklėse nėra“, – buvo rašoma pranešime.

Toks poelgis buvo tarsi pritarimas šalies žaidėjų asociacijai ir sveikatos apsaugos ministerijai, kurie atvirai pateikė siūlymą sustabdyti šalies futbolo pirmenybes bent iki balandžio pradžios.

Prašymas iš Barselonos

Viruso išplitimo baiminamasi ir Ispanijoje – čia turinčias vykti atsakomąsias UEFA čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes tarp „Barcelona“ ir „Napoli“ vienuolikių siekiama žaisti už uždarų durų.

Tokį pasiūlymą jau oficialiai pateikė centrinė Barselonos valdžia, nors dar prieš kelias dienas buvo tvirtinama, kad rungtynės „nėra rizikos zonoje“.

Rungtynės turėtų vykti kovo 18 dieną, o pirmasis susitikimas Italijoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

LRT.lt primena, jog oficialiai praneša, jog už uždarų durų vyks kita dvikova Ispanijoje, kur „Valencia“ priims Bergamo „Atalanta“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.