Naujienų srautas

Sportas2020.03.07 17:47

Aušrai Garunkšnytei atšauktas antras startas per dvi savaites

LRT.lt 2020.03.07 17:47

Pasaulyje plintantis koronavirusas ir toliau jaukia sportininkų planus. Dėl viruso grėsmės buvo nukeltas Barselonos maratonas, kuriame kovo 14 d. turėjo dalyvauti Aušra Garunkšnytė. Tokijo paralimpinėms žaidynėms besirengiančiai bėgikei tai antras atšauktas startas per dvi savaites. Regėjimo negalią turinti sportininkė kovo 1 d. planavo dalyvauti Tokijo maratone, tačiau dėl tų pačių priežasčių į Japoniją neišvyko. Barselonos maratonas turėjo pakeisti bėgimą Tokijuje.

Kaip rašoma spaudos pranešime, Barselonos maratono organizatoriai šeštadienį informavo, kad renginys nukeliamas į spalio 25 d.

„Net sunku kažką pasakyti... nežinau, ką sakyti. Esmė tame, kad visi kabome nežinioje – ir olimpiečiai, ir paralimpiečiai. Visi planai dėl to viruso griūna“, - į naujieną reagavo bėgikės treneris Linas Balsys.

Pasak L. Balsio, startas kovo mėnesį jo auklėtinei buvo ypatingai svarbus. Tai turėjo būti generalinis jėgų patikrinimas prieš rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais suplanuotą Tokijo paralimpiadą.

„Neturėsime pasitikrinimo. Po paskutinio maratono bėgimo bus praėję visi metai. Tiesiog nežinosime realesnio savo pajėgumo. Vienas maratonas per metus? Ne variantas. Ypatingai jaunai maratonininkei. Vien ta patirtis, didesnis prabėgtų maratonų skaičius suteikia pasitikėjimo.

Praėjusiais metais, po kelių nesėkmingų bėgimų, Aušrai psichologiškai daug davė Londono ir Berlyno maratonai. Dabar tą dalyką prarandame. Viskas bus nenuspėjama“, - padėtį apibendrino treneris.

Anot L. Balsio, A. Garunkšnytei bėgti kontrolinį maratoną pavasario gale ar vasarą jau būtų per vėlu.

„Po starto reikalingas poilsis, organizmas turi atsistatyti. Pasirengimo paralimpinėms žaidynėms plane buvo numatytas mėnuo atsistatymui ir trys ar keturi mėnesiai pasirengimui Tokijui“, - sakė L. Balsys.

Treneris atskleidė, kad svarstoma galimybė kovo mėnesį startuoti viename iš bėgimų Lietuvoje.

Tai penktas kartas per pastarąjį mėnesį, kai dėl koronaviruso grėsmės atšaukiamos neįgaliųjų varžybos, kuriose startus buvo suplanavę Lietuvos sportininkai.

Šią savaitę buvo paskelbta, kad kovo mėnesį neįvyks dvejos varžybos Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE): atšauktas lengvosios atletikos „Grand Prix“ serijos varžybų etapas Dubajuje, kur turėjo startuoti Kęstutis Skučas, Ramūnas Verbavičius, Oksana Dobrovolskaja ir Osvaldas Kucavičius.

Al Aine neįvyks šaudymo pasaulio taurės varžybos, kuriose ketino dalyvauti Raimeda Bučinskytė.

Vasarį atšauktos plaukimo varžybas Italijoje, kur turėjo startuoti jaunoji Gabrielė Čepavičiūtė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi