Sportas

2015.09.26 18:48

Prisijungus Europos krepšinio vicečempionams Kauno „Žalgiris“ treniruojasi pilna sudėtimi

BNS 2015.09.26 18:48

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Kauno „Žalgiris“ šeštadienį pagaliau susirinko į pirmąją treniruotę, kurioje dalyvavo visi komandos nariai. Prie „Žalgirio“ prisijungė visi penki Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai Europos vicečempionai – Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius.  

Pasak ekipos pranešimo, prie komandos vairo jau stovi ir Jono Kazlausko asistentu rinktinėje dirbęs „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas. Į treniruotę susirinkusiems žalgiriečiams jis pasakė trumpą įžanginę kalbą.
 
Pirmoji treniruotė šeštadienį buvo labiau įvadinė, skirta fiziniam rengimui. Krepšininkai dirbo treniruoklių salėje ir atliko specialius pratimus treniruočių aikštėje.
 
Į „Žalgirio“ po metų pertraukos sugrįžęs puolėjas Martynas Pocius rinktinėje negalėjo žaisti dėl traumų, tačiau dabar jau tikina esąs visiškai pasirengęs: „Jau pilnai atsigavau. Laiko buvo ir pasirengimui, ir traumų išsigydymui, ir poilsiui. Su komanda treniruojuosi nuo pat pradžios, pilnai šimtu procentų dirbu.“
 
Tiek M. Pocius, tiek naujokas iš Australijos Brockas Motumas teigė stebėję Lietuvos rinktinės kelią link „Eurobasket 2015“ sidabro medalių.
 
„Palaikiau, kiek galėjau, žiūrėjome visas rungtynes. Treniruočių stovykloje Italijoje buvo sunkiau, tačiau suradome, kur pažiūrėti visa komanda. Man tikrai patiko rinktinės žaidimas. Sidabras yra geriau negu gerai – tikrai didelis pasiekimas“, – sakė M.Pocius.
 
Iki šiol vykusiose kontrolinėse rungtynėse „Žalgirio“ lyderiu buvęs australas B. Motumas džiaugėsi, kad komanda pagaliau pilna.
 
„Kuo daugiau rungtynių kartu žaisime, tuo bus geriau komandai. Treniruotis kartu yra viena, o žaisti rungtynes visai kas kita. Žiūrėjau lietuvių rungtynes ir pats žaidžiau su jais vasaros pradžioje, tad truputį jau susipažinau su jais. Nekantrauju kartu treniruotis“, – apie Lietuvos rinktinėje žaidusius komandos draugus sakė B. Motumas.
 
Treniruotės pabaigoje visi Lietuvos rinktinėje žaidę krepšininkai bei estas Siimas-Sanderis Vene liko papildomai ir mokėsi komandos derinius. Šeštadienio vakare bus surengta dar viena treniruotė, kurioje jau laukia rimtas darbas.
 
Pirmosios Kauno „Žalgirio“ naujojo sezono oficialios rungtynės numatytos vos už penkių dienų. LKL pirmenybėse jau spalio 1-ąją (ketvirtadienį) kauniečiai žais su „Šiauliais“.
 
M. Pocius, vertindamas naujojo „Žalgirio“ sudėtį, teigė, kad komanda tikrai stipri ir galima laukti gerų metų.
 
„Tikiuosi, kad sezonas bus geras. Koks geras – nežinome. Turime tikrai gerų žaidėjų, bet viskas dabar tik „ant popieriaus“, prireiks laiko, kol tapsime komanda. Yra pažįstamų žaidėjų, su ne vienu esame kartu žaidę, bet laiko reikės vis tiek. Jeigu nebus didelių traumų ir kitų nenumatytų dalykų, galime turėti tikrai gerą sezoną“, – prognozavo M. Pocius.