Sportas

2015.09.26 15:24

Masiškiausia MTB dviračių šventė baigia keturioliktąjį sezoną

LRT.lt2015.09.26 15:24

Šį sekmadienį oficialiai bus uždarytas 2015 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas, kurio metu bus apdovanoti ne tik patys greičiausi, tačiau ir patys ištikimiausi. Organizatorių tradicija – dovanoti lojalumo medalius, lieka nepakitusi.

„Nepaisant to, kad mūsų maratonai skaičiuoja antrą dešimtmetį, tačiau nesitikėjome, kad kiekviename iš penkių etapų dalyvių skaičius viršytų tūkstantį – tai masiškiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Mus tai džiugina ir įpareigoja stengtis dar labiau“, – apie pavykusį sezoną kalbėjo visuose etapuose pats pedalus mynęs pagrindinis renginio organizatorius Arūnas Daugirdas.

2015 – ieji maratonininkams įsiminė ir tuo, kad šiemet labai išaugo jaunimo bei laisvalaikio grupės dalyvių skaičius, rašoma pranešime spaudai.

„Galime pažiūrėti plačiau. Ne tik į mūsų lenktynes. Važinėjantys automobiliais gal to ir nepastebi, bet kadangi aš į darbą važiuoju dviračiu, tai labai gerai matau, kokie pilni dviračių takai. Tai tik parodo, koks dviratis yra svarbus šių dienų žmogui.

Kalbant apie mūsų renginį, tai kiekviename etape užsiregistruoja vis daugiau jaunimo. Vadinasi, dar ne visiems jauniems žmonėms reikia tik kompiuterių. Mus tai iš tikro labai džiugina“, – teigė A.Daugirdas.

Paskutinis etapas, kaip įprasta, bus surengtas Anykščių atnaujintoje trasoje, kurioje laisvalaikio grupės dalyviai privalės įveikti per 22 kilometrus. Mėgėjams – dvigubai ilgesnė distancija, profesionalams – trigubai.

„Profesionalų mes turime ne tiek ir daug, tad didžiąja dalimi visas mūsų darbas yra skirtas mėgėjams. Kitaip tariant, dirbame profesionaliai.. mėgėjams“, – šypsojosi šventės organizatorius.

„Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ rengėjai, kaip ir prieš keturiolika metų, taip ir dabar kelia sau tikslą – priversti žmones tapti aktyvesnius bei padėti jiems tobulėti kartu su dviračiu.

„Mūsų taurės stiprybė yra ta, kad apie 90 procentų nors kartą įveikusių maratoną dalyvių grįžta ir kitam važiavimui. Jei netikite, išbandykite save sekmadienį“, – kalbėjo A.Daugirdas.

Anykščių etape paaiškės ir šio sezono nugalėtojai asmeninėse ir komandinėse įskaitose. Vyrų įskaitoje kol kas pirmauja Eimantas Gudiškis, kuris vos 8 taškais lenkia Martyną Utkiną bei dvidešimčia taškų – Justą Klimavičių.

Moterų įskaitoje kol kas didžiule persvara visas varžoves lenkia Silvija Latožaitė. Jei neatsitiks didžiulio siurprizo, ji čempionės soste pakeis dvejus metus karaliavusią, motinystės atostogų išėjusią Tatjaną Kaliakiną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.