Naujienų srautas

Sportas2020.03.06 17:08

„HeForShe“ projektas: už lyčių lygybę sporte pasisako Dalia Grybauskaitė, sporto visuomenės ir pramogų atstovai

LRT.lt 2020.03.06 17:08

Penktadienį Vilniaus „Akropolio“ ledo arenoje pristatytas lyčių lygybei skatinanti skirtas Jungtinių Tautų projektas „HeForShe“. Ši Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) mūsų šalyje pradėta iniciatyva – kvietimas vyrams solidarizuotis ir kartu su moterimis siekti lygybės sporte, keisti stereotipus, būti vieninga ir matoma pokyčių jėga, praneša LTOK.lt.

Renginyje dalyvavo iniciatyvos globėja kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, svarbūs sporto bendruomenės asmenys, pramogų pasaulio žvaigždės.

„Moteris sporte esame įpratę matyti kaip stiprias ir užgrūdintas asmenybes. Šioms kovotojoms, kad ir kokios tvirtos jos atrodytų, reikia didžiausio palaikymo – šeimos, artimiausių žmonių, sporto bendruomenės ir visuomenės. Todėl sveikinu Lietuvos tautinį olimpinį komitetą, kad šiais olimpiniais metais siekdamas dar labiau skatinti lyčių lygybę sporte, prisijungė prie Jungtinių Tautų kampanijos „HeForShe“, – sakė D. Grybauskaitė.

Projekto metu visuomenei bus pristatytos penkių žinomų sportininkių ir jas palaikančių vyrų – sutuoktinių, kolegų, draugų – istorijos. Iniciatyva siekiama priminti, kad moterų sportas, kaip ir lyčių lygybė – visų bendras reikalas.

„Vis dar matome tam tikrus atvejus, kuomet vyrų ir pačių moterų įsitikinimai trukdo joms siekti įvairiausių aukštumų gyvenime. Tačiau moterų stiprybė neabejotina. Jos suteikia gyvybę, puoselėja ją, savo darbais ir pasiekimais kuria aukščiausią vertę. Sportas visiems duoda labai daug. Tas, kuris išmoksta laimėti sporto aikštėje, laimi ir gyvenime.

Norėčiau paskatinti vyrus ir moteris kartu keisti visuomenės stereotipus ir elgesį, būti šio svarbaus pokyčio dalyviais. Šiuo atveju, abiejų lyčių susitelkimas sporte gali kiekvienai mergaitei, merginai ir moteriai padėti atsikratyti primestų įsitikinimų, pasiekti laimėjimų gyvenime ar net pakeisti jį iš esmės“, – sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Projektu taip pat siekiama atsigręžti į komandines moterų sporto šakas, parodyti, ką sportininkėms reiškia pilni stadionai ar arenos ir paskatinti susimąstyti ar moterų sportui skiriama pakankamai dėmesio ir palaikymo.

Prezidentė D. Grybauskaitė kartu su olimpine čempione, šiuolaikinės penkiakovės atstove Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene atidengė simbolinę solidarumo lentą, kurioje pasirašyti ir išreikšti palaikymą šiai iniciatyvai bei moterų sportui galėjo visi norintys.

Pirmieji tai padarė ministras A. Monkevičius, muzikantas Viktoras Diawara, Lietuvos regbio federacijos generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis, Lietuvos moterų krepšinio lygos vadovas Giedrius Gustas, Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, lyčių lygybės ekspertas Donatas Paulauskas, Vilniaus „Kibirkštis“ direktorius Dainius Virbickas, Vilniaus „Ryto“ krepšininkai Dovis Bičkauskis ir Arnas Butkevičius, Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka.

„Džiaugiuosi, kad ši iniciatyva atsirado, pats turiu du vaikus – sūnų ir dukrą – ir noriu, kad jiems abiem vienodai gerai sektųsi. Labai palaikau tokius projektus“, – sakė muzikantas V. Diawara.

Visus ant scenos lipusius ir parašus ant „HeForShe Lietuva“ lentos padėjusius vyrus bilietais į artimiausias rungtynes apdovanojo Lietuvos moterų rankinio rinktinės žaidėja Jūratė Žilinskaitė, išgavusi pažadą susitikti Lietuvos ir Italijos rungtynėse kovo 26 dieną.

„Labai norėtume, kad ši iniciatyva liktų ne tik šioje parašais pilnėjančioje lentoje, bet persikeltų į arenas, į sporto sales. Mums žaisti pilnose arenose irgi patinka, o jausti palaikyma – itin svarbu“, – kalbėjo rankininkė.

„HeForShe“ projektas Lietuvoje startuos kovo 8 dieną.

„HeForShe“ - Jungtinių Tautų organizacijos pradėtas projektas, skatinantis lyčių lygybę. 2014 metais kampanija startavo garsiąja aktorės Emmos Watson kalba Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke apie jos kelią feminizmo link ir raginimą siekiant lyčių lygybės įtraukti berniukus ir vyrus. Per tris dienas prie kampanijos prisijungė 100 tūkst. vyrų, tarp kurių ir kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi