Sportas

2020.03.06 11:15

Kauno maratonas pradeda naują ciklą – nori tapti žinomas už Lietuvos ribų

LRT.lt 2020.03.06 11:15

Per septynerius metus – tarptautinis pripažinimas ir daugiau nei dvigubai išaugęs dalyvių skaičius. Nuolat augantis Kauno maratonas, lydimi ilgamečių partnerių, pradeda naują ciklą, kurio viršūne taps 2022-ieji – tada Laikinoji sostinė bus Europos kultūros sostine, skelbiama pranešime spaudai.

Pirmasis Kauno maratonas vyko 2013 metais – tada prie „Žalgirio“ arenos susirinko 1800 dalyvių. Dabar renginys gali didžiuotis Europos lengvosios atletikos asociacijos „Quality Road Race“ penkių žvaigždučių įvertinimu, IAAF sertifikuota trasa, kurioje netgi galima vykdyti olimpinių žaidynių normatyvus, bei bėgikų masiškumu – pernai įvairias distancijas išbandė daugiau nei 4000 dalyvių.

„Pirmas maratonas buvo ypatingai sunkus, nes niekada nebuvome vykdę tokio dydžio renginio. Ta svajonė Kaune padaryti maratoną, kad Kaunas kaip miestas turėtų tokį sporto renginį, gimė kokiais 2010 metais. Kelerius metus ruošėmės šiam renginiui ir 2013 metais startavome. Buvo pakankamai sunku, organizaciniai procesai truko kažkur pusę metų“, – prisiminė Kauno maratono įkūrėjas Algirdas Pukis.

Renginys žengė didelį žingsnį į priekį, kada jo generaliniu rėmėju tapo bankas „Citadele“. Trejų metų kontraktas su banku baigėsi, o pagrindiniu maratono partneriu tapo nuo pat 2013-ųjų finansiškai renginį remianti akcinė bendrovė „Agathum“.

„Metai iš metų augome pakankamai stipriai, bet augome savo jėgomis ir partnerių pajėgomis. O nuo tų metų, kada „Citadele“ bankas prisijungė kaip generalinis rėmėjas, patobulėjome ne tik dalyvių skaičiumi, bet pakilo ir pačio renginio kokybė. Tai tapo ne tik bėgimu, bet ir viso miesto švente: Rotušės aikštėje susirenka miestiečiai, vyksta koncertai, įvairiausios mugės. Iš maratono bėgimo pasidarė vos ne visą savaitgalį trunkanti miesto šventė“, – teigė maratono ir „Agathum“ vadovas A.Pukis.

Ilgamečiai rėmėjai, pasitraukus „Citadele“ bankui, savo indėlį stiprina tam, kad maratonas išlaikytų per pastaruosius metus pasiektą aukštą kokybę. Šiemet renginys pirmą kartą vyks nebe vasarą, o balandžio 26-ąją: taip norima išvengti karščių, kas bėgikams leistų pasiekti kur kas geresnius rezultatus greitoje Laikinosios sostinės trasoje. Beje, maratonas taps svarbia „Kaunas 2022“ programos dalimi.

„Su „Kaunas 2022“ komanda bendradarbiaujame, esame jų programos dalis ir jaučiame, kad Kaune po truputį bręsta kultūrinis lūžis, kurio metu padidės ir kultūrinių, ir sporto renginių visame mieste. Mes, būdami tos programos dalimi, tikimės ir net neabejojame, kad tie metai mums bus rekordiniai. Ruošiamės tam, kad Kaunas taps Europos kultūros sostine, pradedame naują ciklą ir su Kauno maratonu tikimės pakilti į dar aukštesnį lygį bei tapti žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu“, – sakė A.Pukis.

Pernai Kauno maratone užfiksuotas geriausias šalies maratonininkų rezultatas Lietuvoje per visą istoriją – Remigijus Kančys 42,195 km įveikė per 2 val. 18 min. 36 sek. Tai taip pat yra naujas trasos rekordas. Kauno maratone nuolat dalyvauja beveik visas šalies maratonininkų elitas.