Sportas

2020.03.05 22:33

Nusivylimo neslėpęs Jasikevičius: sunku matyti tokią absoliučią impotenciją

LRT.lt 2020.03.05 22:33

Šarūno Jasikevičiaus 44-asis gimtadienis apkarto – jo vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ Sankt Peterburge po geros pradžios paleido mačo kontrolę ir po dramos pratęsime 75:76 turėjo pripažinti vietos „Zenit“ pranašumą.

Kauniečių neišgelbėjo karjeros rungtynes sužaidęs ir 27 taškus pelnęs Jockas Landale`as, o didžiausiu baudėju tapo net penkis tolimus metimus ir lemiamas baudas pratęsimo pabaigoje pataikęs Andrew Albicy.

Po rungtynių bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida Šarūnas Jasikevičius ne kartą akcentavo savo nusivylimą žaidėjų požiūriu į rungtynes, nesugebėjimą atsakyti į jų fiziškumą, tačiau taip pat pagyrė ir karjeros mačą sužaidusį ir 27 taškus pelniusį Jocką Landale`ą.

„Daugiau nei pusė komandos neatėjo ir aplamai daug kas neatėjo į rungtynes. Čia yra Eurolyga. Didžiulis emocinis pakilimas po pergalės prieš „Chimki“ ir kažkoks nesuprantamas krepšinis, kai tave apstumdo, dominuoja.

Teko išimti svarbiausią žaidėją (Edgarą Ulanovą – LRT.lt) po dviejų-trijų atakų, nes jis galbūt nesuprato, kokio fiziškumo rungtynės laukia ir nelabai suprato per visas rungtynes. Pralošti galima’ „Zenit“ yra normali komanda, bet jau seniai buvo, kad atsisuki į asistentus ir klausi su kuo žaisti.

Net nežinau, labai sunku matyti tokius veidus ir tokią absoliučią impotenciją. Net nėra ant ko užsikabinti, ir kas blogiausia atsitiko, tai tas pranašumas, apsuko mums galvas. Labai sunku pasakyti, nes labai nusivylęs. Pralaimėti galima, bet tavęs negali apstumdyti.

Šiandien mūsų vaikiškumas išlindo ir reikia pripažinti, kad nusivylimas yra didžiulis“, – kalbėjo apmaudo neslėpęs Š. Jasikevičius.

– Ar galima pripažinti, kad „Žalgiris“ gal kiek pametė galvas puolime ir pridarydami taktinių klaidų gynyboje?

– Šiandien mes puolėme labai blogai, net nesupratome, kad tai yra veteranų komanda, kurie lupasi. Savo fiziškumu jie kažkiek nustebino Kaune, o dabar jie mus nustebino antrą sykį. Tikrai neturiu problemų prisiimti atsakomybės, bet kai kuriais momentais negalima.

Gal jiems užtenka šito, sugrįžome į turnyrą.. aš nežinau. Iš kitos pusės, nėra lengva žaisti taip erai, bet negali visi išeiti taip, reiškia kažkur kažkas nesudirbo. Yra du faktoriai: arba kažkas nesudirbo rūbinėje ir buvo per didelis atsipalaidavimas, arba treneris nesugebėjo įdiegti. Aš stengiausi, bet nepadariau savo darbo.

– Šiandien per pirmas 15 minučių buvo 40 taškų, ar matėsi, kad kažkas gali būti negerai?

– Mes darėme aibę klaidų, buvo pasakyta rizikuoti ties įžaidėjai, bet jie kiek ėjo, kiek metė perdavimus po krepšiu, tiek ir metė. Jie nesuprasdavo, kad visada įmes tą perdavimą Iversonui arba Ayonui.

Jei sakai dvidešimt kartų angliškai ar lietuviškai, tu turi suprasti, kad jis pasuos kamuolį. Iš savo pusės tikrai norėjosi nuimti Abromaitį ir Hollinsą, kurie tikrai gerai žaidžia, tą nuėmėme.

Jaučiu didžiulį nusivylimą, tokį komandos elgesį ir nusistatymą, kaip buvo prieš tris-keturis mėnesius, vienas iš sunkiausių pralaimėjimų, nes kažkur nepasiekiau žaidėjų.

– „Žalgiris“ du kartus galėjo nulemti rungtynes savo atakomis, kokie buvo planai ir kas nepavyko?

– Mes norėjome atakuoti varžovų centrus, kurie yra lėtoki, bet mes per 45 minutes sugebėjome gal du kartus apeiti Ayoną ar Iversoną greičiu, kas neturi būti didžiulis įvykis. Mūsų įžaidėjai nežaidė daug minučių prieš 48 valandas, žaidė Ulanovas, žaidė Milaknis ir žaidė LeDay.

Įžaidėjai nesurado galimybių. Lekavičių išmušė iš fiziškumo. Išmušė Kaune, išmušė ir dabar. Tikrai nebijau naudoti pavardžių, bet dabar jau yra antra sezono pusė ir kiekvienas dalykas yra aukso vertės, tu negali ateiti nusistatęs taip į rungtynes.

– Vietomis atrodė, kad ketvirtame kėlinyje nusivylimo buvo daugiau nei aistros, ar tikėjote, kad galima perlaužti rungtynes?

– Tikėjau, kad kada nors pradėsime žaisti, pradėsime rodyti agresyvumą, kūrybą, kamuolio judėjimą, bet kaip sustodavome, taip sustodavome.

Vėlgi, buvo vėl nepadaryta labai daug baudų. Su „Chimki“ mes išlipome vardan gero puolimo, o šiandien tos baudos nulėmė rungtynes. Jei tau pasakyta, kad negali praleisti Albicy, tegul jis meta tau tolimą metimą, tai mes sustojame ir jį bauduojame.

Jei Ayonas ir Iversonas meta baudas 60 procentų, tai reikia prasižengti anksčiau ir tada jis eina mesti baudas, o ne duoti mesti dvitaškį arba dvitaškį su bauda.

Iš krepšinio pusės pabrėžiu – labai sunku, jaučiu didžiulį nusivylimą.

– Ketvirtojo kėlinio paskutinės atakos planas buvo lįsti po krepšiu, ne mesti iš toli?

– Planas buvo atakuoti Willą Thomasą, o mes einame ant tritaškių. Vėl pabrėžiu, kiek kartų mes apėjome tuos varžovų masyvius centrus. Buvo pasakyta, kad reikia jį atakuoti, bet sugalvojome mėtyti pasus.

Bet blogiausiai, kad negali pasakyti, jog 80 procentų komandos šiandien kažką davė.

– J. Landale`o karjeros rungtynės, kaip galima įvertinti jo žaidimą?

– Visų pirma, tai vienintelis žmogus, kuris parodė kažkokią kantrybę. Jis praleido iš pradžių du ar tris laisvus metimus, bet jei žmogus kantrus, toliau dirba, stengiasi.. čia nieko bendro neturi su krepšiniu, tai yra gyvenimo taisyklės, turi siekti savo tikslo.

Ir paskui, ką žinau, jam pasisekė. Gerai žaidė, fantastiškai žaidė, išnaudojo pranašumus, buvo kantrus, pataikė, užbaigė ir dar pagarbos negavo, nes kiekvieną sykį, kai buvo 50-50 švilpukas, jis ėjo į „Zenit“ pusę.

– Pratęsimo pabaigoje sumanymas irgi buvo kitoks?

– Taip, bet žinote, aš sakau, per tas 2,8 sekundes labai sunku kažkuo nustebinti, norėčiau dar sykį peržiūrėti, manau pradėjome kiek per anksti bėgti.

Bet aš niekada nekaltinsiu žaidėjų, kad jie turi per dvi sekundes įmesti, tai yra žiauriai sunku. Jei nori išlošti, tu turi tam 45 minutes, bet jeigu tave jau antrą sykį apstumdo, apdaužo – treneris negali prisiimti atsakomybės.