Naujienų srautas

Sportas2020.03.06 12:06

Jaunimo imtynių čempionate pergales skynė sporto gimnazijų auklėtiniai ir auklėtinės

LRT.lt 2020.03.06 12:06

Šiaulių sporto gimnazijoje vykusiame Lietuvos imtynių čempionate dėl nugalėtojų titulų kovojo jaunieji graikų-romėnų, moterų ir laisvųjų stiliaus imtynininkai ir imtynininkės. Iš viso buvo išdalinti net 26 komplektai apdovanojimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Treneris V. Audickas: sporto gimnazijos mechanizmas veikia puikiai

Klasikų čempionate dominavo sostinėje besitreniruojantys sportininkai, kurie iškovojo aukso medalius net septyniose iš dešimties svorio kategorijų.

„Įvyko tai, kas ir turėjo įvykti – Ozo sporto gimnazijos auklėtiniai įrodė savo pranašumą pagrindiniame šalies renginyje. Visuomet tikėjau ir tikiu sporto gimnazijų sistema, o šis čempionatas tik patvirtino mano žodžius. Kaip dar kitaip gali būti, kuomet tavo kiekvieną žingsnį stebi olimpinis prizininkas Aleksandras Kazakevičius ir patyręs treneris Olegas Antoščenkovas, kai treniruotėms vadovauja Mindaugas Ežerskis, kai jaunimui tenka stumdytis su šalies rinktinės lyderiais? – retoriškai klausia ne vieną pasaulio ir Europos įvairių amžiaus grupių prizininkų išugdęs V.Audickas.

– Todėl manęs visai nenustebino Damiano Matveikos pergalė prieš Europos jaunių čempionato trečios vietos laimėtoją Simoną Viliūlį, brandžios Viliaus Savicko, Roko Čepausko, Armino Lygnugario ir Konstantino Kešanidžio dvikovos, akivaizdus Augustino Dikčiaus ir Eimanto Vilimo tobulėjimas. Gimnazijos yra patikrinta sistema ir jos mechanizmas veikia puikiai“.

Graikų-romėnų imtynės (21 komanda; 73 dalyviai);

Čempionato nugalėtojai: Rokas Čepauskas (sv. kat. 55 kg), Gediminas Aukščionis (sv. kat. 60 kg), Konstantinas Kešanidi (sv. kat. 63 kg), Vilius Savickas (sv. kat. 67 kg), Eimantas Vilimas, Augustinas Dikčius (sv. kat. 77 kg), Arminas Lygnugaris (sv. kat. 82 kg), Damian Matveiko (sv. kat. 87 kg), Antanas Janušas (sv. kat. 97 kg), Erikas Čerepokas (sv. kat. 103 kg).

A. Stočkus: dvikovas žiūrėjau kitu kampu

Čempionatą stebėjęs Šiaulių sporto gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Andrius Stočkus teigė, kad moterų imtynių turnyro rezultatus taip pat nebuvo sunku prognozuoti. Beveik visą nugalėtojų pjedestalą užėmė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės.

„Kai verdi tame katile ir matai gimnazisčių sunkiu darbu pagrįstas pastangas, natūraliai užduodi sau klausimą – kas gali įveikti po kelis kartus per dieną salėje plušančias imtynininkes? Be abejo gali ir taip nutinka, tačiau tai yra išimtis iš nusistovėjusių taisyklių“, – šypsosi LIF viceprezidento pareigas einantis A.Stočkus.

– Tokiais atvejais į imtynių dvikovas žiūriu šiek tiek kitu kampu, stebiu atskirų atlečių kūrybinį darbą, vertinu tobulėjimą. Kas nustebino Šiauliuose? Emita Danisevičiūtė ir Laura Stanelytė. Ypač pastarosios transformaciją. Dar vakar ji ritosi lyg meškiukas gaudantis upėje žuvį - mosikavo rankomis ir blaškėsi, jei kas nepavykdavo, o vos po paros Laura varžoves nuginklavo tiksliais judesiukais ir pagyrimo verta stovėsena. Net mamos juokais klausiau, gal visą naktį Laurai skaitė imtynių metodinę medžiagą?“.

Moterų imtynės (8 komandos; 30 dalyvių);

Čempionato nugalėtojos: Emitas Danisevičiūtė (sv. kat. 50 kg), Kamilė Šernauskaitė (sv. kat. 53 kg), Laura Stanelytė (sv. kat. 55 kg), Eglė Valčiukaitė (sv. kat. 59 kg), Rimgailė Čeponytė (sv. kat. 65 kg), Kamilė Gaučaitė (sv. kat. 65+ kg)

Laisvūnų treneriai apie perspektyvas kalbėjo nenoriai

Kalbinti laisvųjų imtynių specialistai kiek rezervuotai kalbėjo apie savo perspektyvas. Tiek treneris Nerijus Peleckis, tiek Jonas Jurkynas atkreipė dėmesį į kelis gerų duomenų vaikinus, tačiau apie jų ateitį kalbėjo nenoriai.

„Manau, rinktinės treneriai turėtų vertinti situaciją ir ieškoti tos terpės, kurioje mūsų vaikų meistriškumas augtų“, – svarsto N.Peleckis.

Specialistui iš Kelmės pritaria kolega iš Vilkaviškio Jonas Jurkynas.

„Nenoriu veltis į situacijos analizę ir vertinti aplinkybes – kas yra gerai ir kas blogai. Matau, kad yra su kuo dirbti, matau, kaip dirba kiti treneriai, todėl šiame pokalbyje tinkamas laikas paminėti tuos, kurie „užkabino“ akį. Taip, Paulius Leščiauskas netapo šalies čempionato nugalėtoju, tačiau jis išsiskyrė savo gebėjimais. Nereikia pamiršti, kad vaikinui vos šešiolika, - jauną kelmiškį gyrė Vilkaviškio treneris J.Jurkynas. – Gal kam ir negražu kalbėti apie savus, bet būtų neteisinga nepaminėjus mūsų miesto auklėtinio Karolio Grigelaičio“.

Tradiciškai aukštą rezultatą parodė Gvidas Jovaiša, Tomas Kačiukevičius, Vadimas Babuškinas, Vladimiras Rafeenko bei Vilius Mikalauskas. Bėda tik ta, kad pastarasis teturėjo vieną varžovą. Dar daugiau nuskilo Dmitrijui Ovčinikovui – jo svoryje daugiau varžovų nebuvo, todėl nugalėtojo laurai klaipėdiečiui atiteko be jokių pastangų.

Laisvosios imtynės (12 komandų; 51 dalyvis);

Čempionato nugalėtojai: Edvinas Gedminas (sv. kat. 57 kg), Karolis Grigelaitis (sv. kat. 61 kg), Gvidas Jovaiša (sv. kat. 65 kg), Vladimiras Rafeenko (sv. kat. 70 kg), Vadim Babuškin (sv. kat. 74 kg), Ignas Dambrauskas (sv. kat. 79 kg), Tomas Kačiukevičius (sv. kat. 86 kg), Dmitrij Ovčinikov (sv. kat. 92 kg), Vilius Mikalauskas (sv. kat. 97 kg), Nedas Urniežius (sv. kat. 125 kg).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi