Naujienų srautas

Sportas2020.03.04 10:10

Jasikevičius negailėjo pagyrų naujajam „Zenit“ strategui: mūsų laukia didžiulis darbas

LRT.lt 2020.03.04 10:10

Pirmą dvigubos Eurolygos savaitės išbandymą sėkmingai įveikęs Kauno „Žalgiris“ daug laiko poilsiui neturi – jau trečiadienį kauniečiai išvykstą į Sankt Peterburgą, kur ketvirtadienį jų lauks vietos „Zenit“ komandos iššūkis.

Rusijos klubas kauniečius pasitiks pasikeitęs – prieš tai komandai vadovavusį Joaną Plazą pakeitė jo tautietis Xavi Pascualis.

Tiesa, jo vadovaujama komanda per trejas žaistas rungtynes vis dar lieka be pergalių, o iš viso turėdama 7 laimėjimus per 27 rungtynes yra absoliutūs lygos autsaideriai.

„Žalgiris“ į Rusiją taip pat vyks ir siekti revanšo, mat pirmojo rato susitikimą savo arenoje blankiose rungtynėse žalgiriečiai varžovams po pratęsimo pralaimėjo 70:82.

Prieš skrydį į Rusiją su žiniasklaida mintimis dalinosi kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius, kuris aptarė „Zenit“ žaidimą pasikeitus treneriui ir solidžią ekipos lyderio formą.

„Jie tikrai pradeda žaisti Xavi Pascualio krepšinį, labai organizuotą, apgalvotą. Pralaimėjo rungtynes prieš „Bayern“, kas buvo ganėtinai nelogiškas pralaimėjimas, kadangi jie susikūrė apie 20 laisvų tritaškių, kurių nepataikė ir tikrai matosi, kad viskas apgalvota.

Jų puolimas tikrai pagerėjo, X. Pascualis visada garsėjo kaip žmogus, kuris turi daug opcijų kiekvienam žaidėjui ir dėl taip gaunasi, kad greta jo pradeda blizgėti Austinas Hollinsas, nes jam sukuriamos progos mesti į krepšį ir komanda tikrai pradėjo žaisti darnesnį puolimą.

Gynyboje jie ir taip jau buvo neblogi, kadangi trenerio Joano Plazos laikais jie agresyviai gynėsi ir spaudė varžovus. Turi labai daug gerai besiginančių žaidėjų, tad su Pascualio atėjimu jie tikrai tampa didžiule jėga“, – naująjį Rusijos komandos strategą gyrė Š. Jasikevičius.

– Kokios esminės užduotys stabdant X. Pascualio komandos puolimą?

– Vėlgi reikia susidėti prioritetus, tai yra labai aiškiai sudėliota komanda, įžaidėjai yra tradiciniai, kurie ne tiek žiūri, kaip įmesti taškus, bet kaip įvesti komandos draugus į geras situacijas. „Antroje“ ir „trečioje“ pozicijose yra aibė metikų, yra Ponitka, kuris čia vienas nulėmė mums žaidimą ir, aišku, daugiau yra centravimo, tiek Gustavo Ayono, tiek Willo Thomaso.

Manau, kad šita komanda su vienu geriausių Europos trenerių eis į priekį ir mūsų laukia didžiulis darbas.

– Kuo pasireiškia pagerėjusi A. Hollinso forma?

– Jis yra metikas, reikia, kad jam kažkas sukurtų metimus, ar tai treneris savo sistema, ar įžaidėjai, ar G. Ayonas iš centravimo, kuris yra tikrai geras kamuolio perdavinėtojas.

Jis (A. Hollinsas) žaidžia tikrai aukšto lygio krepšinį ir tai yra kažkiek logiška, nes jis atėjo į Eurolygą, turėjo laiko apsiprasti ir antroje sezono pusėje matosi, kaip tie atvykę žaidėjai geriau jaučiasi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi