Sportas

2020.03.03 22:25

Emocinę pergalės svarbą išskyręs Ulanovas: akys pas visus degė

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.03.03 22:25

Edgaras Ulanovas galingu dėjimu iš savo vietų pakėlė „Žalgirio“ arenoje susirinkusią publiką. Tokiais epizodais bei taikliais metimais ketvirtajame kėlinyje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atlaikė Maskvos srities „Chimki“ puolimo smūgius ir iškovojo 12-ąją pergalę Eurolygoje – 97:86. 

Kauniečiai ne tik šventė pergalę, bet ir pasiekė ją 11 taškų skirtumu – dviem taškais didesniu nei „Chimki“ ekipos pergalė pirmajame komandų tarpusavio mače Pamaskvėje (83:74).

Pamatus pergalei Kauno klubas paklojo dar pirmoje susitikimo dalyje, per kurią praleido tik 34 taškus iš vienos geriausiai turnyre puolančios komandos žaidėjų.

Nors antroje susitikimo dalyje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pademonstravo geresnį puolimą, žalgiriečiai patys ketvirtajame ketvirtyje rusų komandai atseikėjo 32 taškus ir įtvirtino pergalę.

Po susitikimo 10 taškų dvikovoje surinkęs ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs puolėjas Edgaras Ulanovas džiaugėsi pergale ir reikiamu taškų skirtumu.

„Gerai, kad rezultatas toks. Mes visi laimingi. Rungtynės kaip amerikietiškieji kalneliai. Pirmoji pusėje buvo arti tobulybės. Aišku, buvo momentai, kai po mūsų klaidų varžovai greitai nebėgdavo į greitąjį puolimą. „Chimki“ yra labai talentinga komanda puolime ir prieš juos gintis labai sunku. Kai A. Švedas pataiko kažką sudėtingo, žaisti prieš tokią ekipą labai sunku. Žinoma, prisidėjo ir teisėjų „pagarba“ A. Švedui, jis išprovokavo nemažai pražangų, – aiškino E. Ulanovas.

Antroje pusėje, jeigu po pirmosios pusės būtume turėję mažesnį pranašumą, būtume labai skaudžiai nudegę. Tikrai gynyboje žaidėme labai prastai. Ypač trečiojo kėlinio pirmąsias minutes, kuriose varžovams nedavėme kontakto ir leidome jiems įmesti dešimt taškų be atsako.“

– Atrodo, kad ši pergalė buvo ypač reikalinga emociškai. Matėme jūsų bei komandos draugų emocijas. Papasakokite apie emocinį dvikovos aspektą?

– Žinoma, kad dabar toks sezono momentas, kai kiekviena pergalė yra aukso vertės. Kiekvienas susitikimas yra tarsi finalas. Šiandien palaikymas arenoje buvo „superinis“, jautėme sirgalių palaikymą, nepaisant varžovų lipimo ant kulnų. Tie taiklūs metimai ir geri epizodai baigdavosi gera žiūrovų reakcija.

– Praėjusią savaitę pavyko puolimu nustelbti gerai puolančią Milano klubą, šią – įveikėte „Chimki“ ekipą. Kas leidžia įveikti tokias talentingas komandos puolime?

– Pirmoje pusėje gynyboje buvo mažiau nesusipratimų ir gerai laikėmės gynybinio plano. Buvome netoli tobulybės. Vaizdas buvo geras ir žaidėme su gera energija, akys pas visus degė.

Antrosios mačo dalies pradžia parodė, kad pranašumas gali greitai ištirpti. Net ir 10 ar 15 taškų. Šiandien puolimas mus traukė į priekį. Metėme gerus metimus, gerai dalijomės kamuoliu.

– Ar paskutinės atakos metu ir buvo toks planas greitai užpulti po minutės pertraukėlės?

– Taip, toks buvo planas. Turėjome greitai užpulti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.