2020.03.03 19:52

Puolime nesulaikomai žaidęs „Žalgiris“ patiesė „Chimki“ krepšininkus

LRT.lt2020.03.03 19:52

Kauno „Žalgirio“ (12-15) krepšininkai antradienį vakare savo žiūrovų akivaizdoje pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Dar kartą įspūdingas rungtynes puolime sužaidę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27) įveikė pagrindinius konkurentus dėl vietos „Top 8” – Maskvos srities „Chimki“ (12-15) krepšininkus.

„Žalgiris“ ne tik iškovojo pirmąją pergalę prieš „Chimki“ nuo 2010 metų, bet dar įgijo tarpusavio rungtynių pranašumą. Pirmoji akistata Rusijoje baigėsi šeimininkų pergale 9 taškų skirtumu.

Kauniečiai jau pirmoje rungtynių pusėje peržengė 50 taškų ribą ir į pertrauką nuėjo turėdami 16 taškų persvarą.

Antroje rungtynių pusėje „Chimki“ bandė grįžti, tačiau to padaryti neleido įspūdingas KC Riverso ir Zacho LeDay žaidimas. KC Riversas vien per ketvirtąjį kėlinį įsūdė keturis tritaškius, o Z. LeDay rinko taškus, kai to reikėjo labiausiai – ketvirčio pabaigoje.

Z. LeDay šioje dvikovoje ir tapo pagrindiniu faktoriumi į pergalę – jis pelnė 23 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Chimki“ ekipoje spindėjo Aleksejus Švedas, į savo sąskaitą įsirašęs 24 taškus. Dar 20 pridėjo Janis Timma.

„Žalgiris“ po pergalės su dar trimis komandomis dalinasi 7-11 pozicijas.

„Žalgiris“: Zachas LeDay’us 23, K.C.Riversas 15 (5/8 trit.), Lukas Lekavičius 14, Edgaras Ulanovas 10, Nigelas Hayesas 8.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 24, Janis Timma 20, Jonas Jerebko 17 (10 atk. kam.), Stefanas Jovičius 10, Devinas Bookeris 8.

***

Po ketvirtojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“ 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27)

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo efektyviai – E. Ulanovas KC Riversas pataikė po vieną tolimą metimą (70:60). Tuo pačiu netrukus atsakė A. Švedas, bet jau kitos atakos metu žalgiriečius vėl nudžiugino nuo tritaškio linijos pasižymėjęs KC Riversas.

Rimas Kurtinaitis po KC Riverso tritaškio iškart paprašė minutės pertraukėlės, bet tai amerikiečio rankos neatšaldė – jis smeigė trečiąjį savo tolimą metimą per ketvirtąjį kėlinį.

Po sėkmingos KC Riverso atkarpos „Žalgiriui“ reikėjo ieškoti naujo puolimo lyderio, nes amerikietis prametė du tolimus metimus iš eilės. Tada savo žodį tarė N. Hayesas, pridėjęs dar tris taškus.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ neprisidarė didesnių problemų ir laimėjo 96:85.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“ 64:58 (29:15, 21:19, 14:24)

„Chimki“ startas po didžiosios pertraukos nenudžiugino „Žalgirio“ arenos – du tritaškiai paeiliui ir sumažintas deficitas iki 10 taškų (50:40). Kauniečiams kiek netrukus pavyko pristabdyti varžovų atakas ir susigrąžinti pranašumą iki 14 taškų.

Maskvos ekipa tęsė sėkmingą atkarpą puolime, tačiau žalgiriečiai atsakė tuo pačiu – „Chimki“ žaidėjams ramybės nedavė L. Lekavičius, pataikęs savo firminius metimus viena ranka (61:49).

Kėlinio pabaigoje sunkią atkarpą žaidęs „Žalgiris“ į lemiamą ketvirtį nužygiavo turėdamas gana slidų 6 taškų pranašumą.

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“ 50:34 (29:15, 21:19)

„Žalgirio“ spurtas tęsėsi ir antrajame kėlinyje – 32:17. Svečiams iš Rusijos sunkiai sekėsi tiek stabdyti pačius žalgiriečius, tiek įveikti jų gynybą.

KC Riversas po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės smeigė dar vieną tritaškį ir „Žalgiris“ pabėgo iki 20 taškų (39:19).

„Chimki“ po šio smūgio visiškai nesubyrėjo ir pradėjo rengti sėkmingas atakas, kas leido sumažinti atsilikimą iki 15 taškų (27:42). Kėlinys baigėsi Nigelo Hayeso bloku Janiui Timmai ir taikliais Luko Lekavičiaus baudos metimais.

Žalgiriečiai į rūbinę nuėjo turėdami solidžią 16 taškų persvarą (50:34).

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“ 29:15

Žalgiriečių starto penkete – Jockas Landale‘as, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Artūras Milaknis ir Thomasas Walkupas.

Rungtynių taškų kraitį taikliu tolimu metimu atidarė Edgaras Ulanovas. Prie jo kitos atakos metu prisidėjo Artūras Milaknis ir „Žalgiris“ spurtavo 6:0. Kiek vėliau tritaškiu atsakė ir „Chimki“ (8:5). Po pirmųjų 5 kėlinių minučių pirmavo žalgiriečiai – 15:8.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje dar vieną taiklų tolimą metimą „Žalgiriui“ pridėjo Zachas LeDay. Visgi į tai atsakė Aleksejus Švedas, dukart iš eilės įmetęs su pražanga.

Galingas spurtas pačioje kėlinio pabaigoje „Žalgiriui“ prieš antrąjį ketvirtį leido susikrauti 14 taškų persvarą.