Naujienų srautas

Sportas2020.03.07 15:20

Alphonso Daviesas – pabėgėlių stovykloje gimusi naujoji „Bayern“ žvaigždė

LRT.lt 2020.03.07 15:20

Vos nedidelė dalis futbolininkų kelionių į profesionalų lygį gali lygintis Alphonso Davieso istorija – žaidėjo, kuris Miuncheno „Bayern“ klube žaidžia geriausią karjeros futbolą.

Neeilinė jaunojo Vokietijos klubo talento istorija buvo patalpinta BBC.

Žaidėjas gimė 2000-aisiais metais pabėgėlių stovykloje Ganoje, kai jo tėvai bėgo nuo pilietinio karo Liberijoje. Žaidėjui sulaukus penkerių, šeima, vis dar pabėgėlių statusų, iškeliavo į Kanadą.

A. Daviesas prisijungė prie Vankuverio „Whitecaps“ jaunimo komandos 2015a-siais, kai jam buvo 14, o jau kitais metais debiutavo ir vyrų futbole. Visgi, didžiausias karjeros lūžis žaidėjo karjeroje nutiko 2018-ųjų vasarą.

Būtent tada Vokietijos grandas su Kanados klubu susitarė dėl žaidėjo persikėlimo į „Bayern“ už beveik 10 milijonų svarų – rekordinę sumą MLS – ir jau kitų metų sausį žaidėjas pečiais trynėsi su didžiausiomis žvaigždėmis.

„Kai pirmą kartą atvykau į klubą, negalėjau tuo patikėti“, – kiek anksčiau BBC sakė žaidėjas. – Atėjau į rūbinę ir pirmas žaidėjas, kurį pamačiau, buvo Arjenas Robbenas. Jis priėjo prie manęs, paspaudė ranką, pasakė savo vardą, bet viduje aš galvojau: „Tau nereikia savęs pristatinėti“.

Kai pasirašiau kontraktą, nuotrauką, kurioje laikau komandos marškinėlius, patalpinau instagrame ir pamačiau komentarą: „Matsas Hummelsas tave seka, bet tu jo – ne“.

Suradau jo profilį, pradėjau jį sekti ir jis atsiuntė man žinutę, kurioje pasveikino atvykus į klubą ir teigė, jog nekantrauja susipažinti asmeniškai. Tada man rašyti pradėjo vis daugiau žaidėjų. Pirma aš netikėjau, kad tai buvo tikra, tačiau greitai tuo įsitikinau“.

A. Daviesas šiame sezone sužaidė jau 27 rungtynes, o vienos įsimintiniausių vyko praėjusią savaitę Londone, kur jis įspūdingu reidu inicijavo trečiąjį komandos įvartį prieš vietos „Chelsea“.

Tai buvo pasirodymas, kurį BBC apžvalgininkas Philas McNulty įvertino geriausio mačo žaidėjo titulu, mat jis stebino tiek atakoje, tiek ir gynybiniuose veiksmuose.

„Jis atneša savo stiprybes į aikštę ir savo greičiu laimi daugybę dvikovų. Mes jį pirkome kaip krašto puolėją, tačiau jis puikiai rungtyniauja ir kaip kairysis gynėjas. Jo tobulėjimas yra fenomenalus“, – apie auklėtinį kalbėjo „Bayern“ treneris Hansi Flickas.

Pats devyniolikmetis teigė, jog rungtynės su „Stamford Bridge“ stadione išpildė jo svajonę, mat jo tėtis augdamas buvo „Chelsea“ sirgalius.

Jis taip pat jau yra sužaidęs 17 rungtynių ir Kanados rinktinėje bei tapo jauniausiu savo rinktinės žaidėju, kai debiutavo 2017-aisiais, tada būdamas vos 16-os.

„Jis yra linksmas vyrukas, labai energingas ir staigus. Jis turi įgūdžius, kurių kitiems trūksta ir be abejonės yra ateitis“, – apie komandos draugą kalbėjo Thomasas Mulleris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi