Sportas

2020.03.03 16:16

Iš A lygos vadovo posto besitraukiantis Murauskas: kiti gal padarys geriau

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.03 16:16

Likus vos trims dienoms iki naujo Lietuvos futbolo čempionato sezono pradžios iš A lygos vadovo posto traukiasi Vidmantas Murauskas. Pats Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas šio žingsnio nesureikšmina: „Aš esu laisvas žmogus. Turiu teisę ir pasitraukti.“

Penktadienį prasidėsianti aukščiausioji Lietuvos futbolo lyga bus mažiausia visoje Europoje. Joje pirmą kartą istorijoje dalyvaus vos šešios komandos.

Apie dvejus metus A lygai vadovavusio V. Murausko pasitraukimą pirmasis paskelbė 15min žurnalistas Marius Bagdonas. Susisiekus su V. Murausku šis tai patvirtino ir pripažino, kad dėl susitraukusios A lygos šiek tiek atsakomybės prisiima ir sau, nors išeities iš šios situacijos ir nematė.

„Faktas, kad lyga sumažėjo. Kad ne viską A lyga padarė. Galbūt daugiau ir aš galėjau kažką prisidėti. Net neįsivaizduoju ką. Bet tai yra faktas. Ką galėjau, tą padariau. Ko nesugebu, nesiruošiu sėdėti ir laukti. Tegul daro kiti geriau“, – ramiai dėstė nuo 2018 metų gruodžio vadovavęs V. Murauskas.

Lietuvos futbolo sezonas prasidėjo praėjusį šeštadienį, kai Supertaurės rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ 1:0 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ bei susigrąžino titulą. V. Murauskas teigė, kad viena iš priežasčių palikti postą buvo ir noras susikoncentruoti į savo klubo reikalus.

„Padaryti daugiau dėl A lygos nieko negaliu. Tai reikia užleisti kitiems, kad vadovautų. Labai paprastas dalykas. Tuo labiau, kad supuolė kitos aplinkybės. „Sūduvoje“ darbo padaugėjo. Noriu atsitraukti. Valdyboje lieku, o kas bus pirmininkas spręsime per kitą susirinkimą“, – aiškino Marijampolės klubo prezidentas.

Reportažas apie V. Murausko pasitraukimą iš A lygos vadovo posto nuo 16:40 min:

Žinios. Šimonytė sutiko vesti TS-LKD sąrašą Seimo rinkimuose

Įstatai rodo, kad A lygai gali vadovauti vienas iš jai priklausančių klubų atstovų. Šios pareigos nėra apmokamos.

Paklaustas, kodėl apie pasitraukimą paskelbė likus kelioms dienoms iki čempionato, V. Murauskas pripažino, kad sprendimas buvo spontaniškas: „Niekam nebuvau užsiminęs. Čia paskutinių dienų galvojimas. Mūsų įstatai rodo, kad vienas iš klubų atstovų turi būti vadovas. Ne iš šalies, bet iš klubų. Kažkuris klubas gal ryšis.“

Lietuvos čempionate kovos Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, „Riteriai“, „Panevėžys“, Gargždų „Banga“ ir „Kauno Žalgiris“.

Naujas A lygos sezonas prasidės jau šį penktadienį. Vilniaus „Žalgiris“ namuose susitiks su „Panevežiu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.