Naujienų srautas

Sportas2020.03.03 14:11

Japonijos politikės pasiūlymas: olimpinių žaidynių data gali būti pavėlinta

LRT.lt 2020.03.03 14:11

Japonijos vyriausybėje dirbanti už Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes atsakinga ministrė Seiko Hashimoto antradienį paskelbė, kad šių metų žaidynių data gali būti pavėlinta dėl koronaviruso keliamo pavojaus, praneša naujienų agentūra AP. 

Anot S. Hashimoto, varžybų organizatorių sutartis su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (IOC) įpareigoja Tokijo olimpines žaidynes surengti tik 2020-aisiais. Toks susitarimas, politikės teigimu, leidžia galvoti apie atsarginį planą – žaidynių datą pavėlinti.

„IOC turi teisę atšaukti būsimas olimpines žaidynes, jeigu jos nebus surengtos 2020 metais. Remdamiesi šiuo teiginiu, galime teigti, kad žaidynių data gali būti ir pavėlinta su sąlyga, jeigu olimpiada įvyks numatytais metais“, – aiškino S. Hashimoto.

„Mes darome viską, kad žaidynės vyktu numatytu laiku“, – pridūrė politikė.

Kalbas dėl žaidynių, kurios numatytos surengti liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, atšaukimo paskatino koronaviruso protrūkis visame pasaulyje. Japonijoje nuo šio susirgimo mirė 12 žmonių. Šalyje uždaryta didžioji dalis mokyklų bei atšaukiami įvairūs renginiai.

IOC prezidentas Thomas Bachas ir Tokijo žaidynių organizatoriai anksčiau nekart tvirtino, kad pasirengimas žaidynėms vyksta pagal planą. Buvo pasklidusių kalbų ir apie galimą žaidynių atšaukimą ar atskirų sporto šakų varžybų perkelimą į kitus Japonijos miestus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi