Naujienų srautas

Sportas2020.03.03 11:20

Los Andželo apygardos šerifas pranešė apie 8 pareigūnus, turėjusius Bryanto katastrofos vietos nuotraukų

LRT.lt 2020.03.03 11:20

Pirmadienį Los Andželo apygardos šerifas Alexas Villanueva žiniasklaidai paskelbė, kad aštuoni pareigūnai nufotografavo arba dalijosi nuotraukomis iš sraigtasparnio katastrofos, kurioje žuvo Kobe Bryantas ir dar 8 žmonės, vietos, skelbia ESPN.  

„Mano pirmasis darbas buvo užtikrinti, kad tokios nuotraukos neegzistuotų, – televizijai NBC kalbėjo A. Villanueve. – Išsiaiškinome tapatybe pareigūnų, turėjusių nuotraukas. Jie patys prisipažino ir patikino, kad nuotraukas jau yra ištrynę. Esame patenkinti, kad toks žingsnis buvo žengtas.“

Los Andželo apygardos policijos vadovas tvirtino, kad jo departamente nėra nustatyta tvarka dėl pareigūnų fiksuojamų nuotraukų telefonu įvykio vietose. Visgi A. Villanueva sieks, kad tokie veiksmai būtų uždrausti bei tiki, kad valstijos įstatymų leidėjai priims įstatymą, uždraudžiantį fotografuoti įvykio vietą asmeniniams tikslams, ypač vaizduojant žuvusius asmenis.

Šerifo A. Villanuevos teigimu, prasižengusių policijos pareigūnų laukia drausminės nuobodos. Tiesa, kol kas neaišku, kokių veiksmų bus imtasi. Šerifo departamente yra apibrėžti draudimai, užkertantys kelią nusikaltimo vietų fotografavimui. Visgi katastrofų vietose tokie draudimai nėra reglamentuoti.

Fiksuoti įvykio vietos nuotraukas teisę turi tik specialūs apygardos teismo bei policijos pareigūnai. Pranešama, kad A. Villanueva atsiprašė sraigtasparnio katastrofoje žuvusių artimųjų dėl pareigūnų elgesio.

Žuvusio K. Bryanto žmonos Vanessos advokotas tvirtino, kad našlė buvo „visiškai sugniuždyta“ žinios apie tarp pareigūnų platintas katastrofos vietos nuotraukas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi