Sportas

2020.03.02 18:29

„Chimki“ iššūkiui besiruošiantis Jasikevičius: apie Švedo stabdymą ir Grigonio situaciją

LRT.lt 2020.03.02 18:29

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį pradės dar vieną dvigubą savaitę Eurolygoje. Pirmasis kauniečių varžovas – uraganinį puolimą demonstruojanti Maskvos srities „Chimki“ su Rimu Kurtinaičiu priešakyje.

Abi komandos rungtynes pasitinka neblogomis nuotaikomis – kauniečiai yra laimėję 8 pastaruosius mačus iš 11, tuo tarpu Pamaskvės komanda fiksuoja ilgiausią savo šio sezono pergalių seriją ir yra laimėję jau tris kartus paeiliui.

Pirmojo rato susitikimą gruodį Rusijoje 83:74 laimėjo šeimininkai.

Rungtynių svarbą iliustruoja ir situacija turnyrinėje lentelėje – žalgiriečiai yra iškovoję 11 pergalių ir rikiuojasi dešimtoje vietoje, tuo tarpu „Chimki“ savo sąskaitoje turi vienu laimėjimu daugiau ir šiuo metu patenka į atkrintamųjų zoną, užimdami septintąją vietą.

Prieš dvikovą „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius teigė, jog varžovai pasižymi galingu puolimu ir dar kartą išskyrė jų atakuojantį potencialą.

„Paskutines rungtynes yra kažkiek intensyvumo, žaidėjų yra, prisidėjo Thomas Robinsonas, tikrai sužaidė neblogas rungtynes. Kaip visada, puikiai puola, stengiasi agresyviau gintis. Yra viena iš daugiausiai potencialo turinčių komandų Eurolygoje, apie tai šnekėjome jau prieš pirmas rungtynes“, – sakė Š. Jasikevičius.

– Jų puolimas – vienas geriausių Eurolygoje, kokie akcentai turėtų būti, norint jį sustabdyti?

– Manau, svarbu bus pakaitalioti gynybas, neleisti jiems prisiderinti prie vienos gynybos, turi labai daug patyrusių žaidėjų, jie tikrai moka žaisti. Gal kažkiek reikės pamėtyti ir apsunkinti jiems reikalus.

– Aleksejus Švedas jau daug metų yra klubo veidas, kas yra svarbiausia, norint neleisti jam gerai pasijausti?

– Pagrindas yra apsunkinti jam žaidimą visose fazėse, ir puolime, ir gynyboje. Stengtis jį atakuoti, tai jau eilę metų daro visi varžovai, kartais suveikia, kartais ne.

– Rungtynės Maskvoje buvo paskutinės, po kurių prasidėjo serija, kai iškovojote 8 pergales per 11 rungtynių. Kaip, jūsų akimis, pasikeitė komandos veidas ir kas labiausiai paaugo?

– Kažkiek paaugome kaip komanda, kažkiek pataikome.

– Ar yra naujienų dėl Mariaus Grigonio?

– Ne, jis sportuoja individualiai.