Sportas

2015.09.24 14:53

LTOK gavo oficialų kvietimą į olimpines žaidynes

LRT.lt 2015.09.24 14:53

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdį LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pradėjo gera žinia – LTOK gavo oficialų Tarptautinio olimpinio komiteto kvietimą dalyvauti XXXI olimpiados žaidynėse Rio de Žaneire. Apie tai rašoma LTOK pranešime spaudai.

Visų sporto šakų varžybos vyks Rio de Žaneire, keturiose zonose: Deodoro (šiuolaikinė penkiakovė, šaudymas, žirginis sportas, BMX), Kopakabanos (buriavimas, irklavimas, plentas, pliažo tinklinis, triatlonas), Marakanos (atidarymas, uždarymas, lengvoji atletika), o Olimpinis kaimelis pastatytas Bara zonoje. Šalia kaimelio yra olimpinis Rio centras (sunkioji atletika, stalo tenisas, badmintonas, boksas), į Olimpinį parką (plaukimas, dziudo, krepšinis, fechtavimas, taekvondo, trekas, tenisas ir gimnastika) bus galima nuvykti specialiu transportu.

Daugumoje olimpinių sporto bazių dar vyksta statybos, žaidynių atidarymui jau parengtas legendinis Marakanos stadionas, kuriame vyks ir uždarymo ceremonija, sparčiai statomas trekas, krepšinio arenoje seminaro metu jau buvo įrenginėjamos tribūnos. Brazilai tikisi, kad dauguma olimpinių bazių sėkmingai funkcionuos ir po žaidynių. Tiesa, kai kurios bus pertvarkytos kitoms reikmėms.

Kaimelio įrengimo darbai beveik baigti – pastatyti visi 17 aukštų namai. 31-ame pastate įrengti butai su dviem, trimis ir penkiais miegamaisiais. Sportininkai gyvens po vieną, dviese arba trise. Iš viso kaimelio kambariuose stovės 18 tūkst. lovų.

Kaimelio valgykla kol kas neįrengta, planuojama, kad joje vienu metu galės susėsti beveik 6 tūkst. žmonių.

Kaimelio aplinka jau sutvarkyta, apželdinta, žydi gėlės, baseinai pilni vandens, veikia fontanai. Po žaidynių olimpinis kaimelis bus transformuotas į naują gyvenamąjį rajoną.

Organizatoriai tikino, kad iki žaidynių bus atidaryta nauja metro linija ir naujos gatvės. Statybos vyksta, jau veikia speciali, tik autobusams skirta eismo juosta.

Žaidynių organizatorių teigimu, ypač griežta bus dopingo kontrolė, didelės baudos numatytos reklamos taisyklių pažeidėjams, siekiama žaidynių metų uždrausti lažybas dėl olimpinių žaidynių rezultatų.

Daugiausia klausimų organizatoriai sulaukė apie buriavimo įlankos ir irklavimo kanalo vandens švarą ir žaidynėse dirbsiančius savanorius. Seminaro dalyviai domėjosi, ar įlankos vanduo nekels rizikos sportininkų sveikatai. Organizatoriai užtikrino, kad iki žaidynių įlankos ir kanalo vandenys bus švarūs. Kanalą jau išbandė mūsų irkluotojai – čia vyko pasaulio jaunių čempionatas, kuriame lietuvis Armandas Kelmelis užėmė 5-ąją vietą. Rugsėjo pradžioje Rio de Žaneire vyko ir baidarininkų bei kanojininkų bandomosios varžybos, kuriose Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas laimėjo bronzą. Čempionate ir bandomosiose varžybose dalyvavę Lietuvos sportininkai sveikatos problemų neturėjo.