Sportas

2020.03.02 11:21

Sezoną Europoje uždarantis Adomaitis – apie Echodo sveikatą, „Galatasaray“ žaidimą ir rungtynes dėl žiūrovų

LRT.lt 2020.03.02 11:21

Vilniaus „Rytas“ ruošiasi sezono Europoje uždarymui. Priešpaskutinėje Europos taurės „Top 16“ etapo dvikovoje Kazanės UNIKS klubui nusileidę vilniečiai antradienį vakare sužais nieko nebelemiančias rungtynes prieš Stambulo „Galatasaray“.

Tiek „Rytas“, tiek „Galatasaray“ yra iškovoję po dvi pergales ir triskart patyrę nesėkmes. Tiesa, turkai dar turi teorines galimybes prasibrauti į atkritamąsias.

Dainius Adomaitis prieš paskutinę sezono Europos taurės dvikovą: norime žaisti su gera rotacija

„Visi norime žaisti ir turėti gerą rotaciją“, – prieš artėjančią dvikovą sakė Dainius Adomaitis. – Aišku, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas gali žaisti.“

Vilniečiai savaitgalį turėjo nelengvą pasivaikščiojimą Utenoje, kur vietos „Juventus“ priešinosi iki paskutinių sekundžių – 66:70. Traumų kamuojamas „Rytas“ šioje akistatoje vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų – Martyno Echodo bei Pako Cruzo.

„Ryto“ ir „Galatasaray“ dvikova prasidės antradienį 19 val. vakare.

– Kurie žaidėjai negalės padėti komandai?

– Šiandien ryte turi paaiškėti (situacija) dėl Pako Cruzo. Jis turi apsilankyti pas gydytoją ir sulaukti pirminio atsakymo. Dar labiau gaila, kad Ąžuolas (Tubelis) susižeidė pirštą ir galimai delną. Po apsilankymo pas gydytoją paaiškės, kiek jis negalės žaisti – 2, 4 ar 6 savaites.

– Kaip Martyno Echodo sveikata?

– Vėlgi, daktarai turi duoti atsakymą. Po truputi tas procesas gerėja, bet jis nėra toks greitas ir užtikrintas, kaip turėtų būti. Su Martynu nenorime skubėti, nes svarbiausia yra jo sveikata.

– Ar galvojate kažką pasikviesti iš „Perlo“ komandos?

– Galvojame Einarą (Tubutį), bet jam pačiam dar reikia sugrįžti į ritmą po to nelaimingo atsitikimo. Kiek patys matėme ir kiek turime informacijos, tai jis kol kas vengia kontakto, jam dar reikia laiko, kol pagaus tą ritmą.

– Kokie būtų pagrindiniai „Galatasaray“ komandos akcentai?

– Jų fiziškumas ir dydis yra įspūdingas. Tai komanda, kuri labai daug susikuria žaisdama fiziškai. Pavyzdžiui, Auguste‘as 5-oje pozicijoje, kuris mače su „Fenerbahče“ atkovojo 9 kamuolius puolime. Individualiai turime neleisti jiems žaisti per stipriąsias puses, ką jie pastaruoju metu daro labai gerai.

– „Rytas“ Stambule atkovojo 20 kamuolių. Kas lėmė tada tokią gerą kovą dėl kamuolių?

– Ne tik šiose, bet ir kitose rungtynėse mes nestokojame noro, didelio atsidavimo aikštėje ir tai pasireiškia puolime atkovotais kamuoliais. Tačiau su jais žaidžiant tai nepadės, prieš juos reikia gerai pataikyti iš distancijos, nes jie gynyboje daug „miksuoja“, rizikuoja prieš tam tikrus žaidėjus ir tuo mums reikia pasinaudoti. Svarbiausia yra sustabdyti jų greitą žaidimą ir lengvus taškus.

– „Galatasaray“ per pastarąsias dienas įveikė „Fenerbahče“ ir „Tofaš“. Kokį įspūdį palieka jų dabartinė forma?

– Labai gerą. Turime žiūrėti iš gynybinės pusės, nes jeigu jie įmeta bent 80 taškų, jie tas rungtynes laimi. Turime kiek galima sumažinti jų skaičius puolime – 75 ar mažiau. Tai bus labai sunku, bet turime tą padaryti.

– Ar pasiruošimo metu jaučiasi, kad rungtynės nebeturi jokios reikšmės?

– Jie dar turi kažkokį teorinį šansą, tai faktas, jog jie išeis norėdami padaryti viską, kas priklauso nuo jų. Mums labai svarbu išeiti į aikštę gerai pasiruošus psichologiškai. Varžovai ant mūsų šoks labai agresyviai, todėl turime tam būti pasiruošę.

– Kokia yra „Ryto“ pagrindinė motyvacija?

– Paskutinės rungtynės prie savo fanų. Turime žaisti dėl žiūrovų, kurie ateis. Faktas, kad nieko šiose rungtynėse jau nebegalime pakeisti, bet reikia parodyti atsidavimą.